Rybníky ve Středočeském kraji jsou zatím bez sinic

ČTK ČTK
3. 6. 2011 10:19
Mírné zhoršení kvality vody zjistili hygienici pouze ve vodní nádrži Orlík - Podskalí na Příbramsku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Martin Popelář

Praha - Středočeští hygienici provedli kontrolu v 19 přírodních koupalištích. Kvalita vody byla ve všech dobrá. Lidé ve Středočeském kraji se tedy mohou bezpečně koupat. Některá přírodní koupaliště ovšem ještě nejsou v provozu.

Všechny kontrolované vodní plochy mají zatím dobrou kvalitu vody. Jen v jednom případě hygienici zjistili, že voda má zhoršené takzvané smyslově postižitelné vlastnosti. Znamená to, že se tam již v malém množství objevily sinice nebo byl překročen limit fosforu. Jde o vodní nádrž Orlík - Podskalí na Příbramsku.

Koupat bez obav se lidé mohou například na Slapech na Benešovsku, v Komárovském rybníku na Mladoboleslavsku či v jezeře Lhota v okrese Praha-východ. V kraji je celkem 40 přírodních koupališť, rybníků a jezer, kde je možné se koupat.

Sinice na Vysočině

Ovšem v některých rekreačních rybnících na Vysočině se už sinice objevily. Podle aktuálního zjištění jihlavské krajské hygienické stanice je ke koupání nevhodný rybník v Pávově na Jihlavsku nebo rybník Řeka u Krucemburku.

Horší kvalitu vody má polenské Peklo i Okrouhlík v Čížově. A opatrnější by lidé měli být také u vodních nádrží Sedlice a Vřesník, kde hygienici taktéž zjistili výskyt sinic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Soud potrestal tříletou podmínkou někdejšího zaměstnance chemičky v Děčíně v souvislosti s únikem fenolu před třemi lety. Zemřeli kvůli tomu dva lidé

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

V Německu zadrželi čtyři lidi, podle policie chystali útok na synagogu v Hagenu

Německá policie uvedla, že v souvislosti s možným útokem na synagogu ve městě Hagen zadržela čtyři lidi. Jedním z nich je 16letý mladík, který se podle médií chystal zaútočit výbušninou. O hrozbě před nejdůležitějším židovským svátkem Jom Kipur (Den smíření) informovala policie ve středu večer.

"Vyšetřování vedlo k identifikaci a zatčení 16letého Hageňana. V průběhu vyšetřování byli zadrženi celkem čtyři lidé," uvedla místní policie na Twitteru.

Magazín Der Spiegel a deník Bild předtím uvedly, že se k útoku na synagogu s pomocí výbušniny chystal 16letý Syřan. Jeho byt v Hagenu nyní podle agentury DPA prohledává policie. Informaci o hrozícím útoku podle zmíněných médií obdržely německé úřady od zahraniční zpravodajské služby, která zaznamenala islamistovo podezřelé chování na internetu. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy