Snažil se vyprostit ženu z auta, nikdo mu nepomohl

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 3. 2015 11:35
Řidič kamionu, s nímž se na silnici R10 u Turnova střetla, se ženu snažil z auta vyprostit, což nebylo v jeho silách. Žádný z projíždějících řidičů nezastavil, aby pomohl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Turnov - Ranní nehoda auta s kamionem na silnici R10 na Mladoboleslavsku stála život řidičku auta. Nepomohla ani snaha řidiče, který se ji snažil z auta vyprostit. Kolem 10:00 byl provoz plně obnoven.

Řidič nákladního auta se po srážce snažil ženu z osobního auta vytáhnout, neměl na to ale dost sil. Kolem nehody projíždělo množství aut, žádné z nich ale nezastavilo. Tento případ není ojedinělý. Dispečeři se setkávají s volajícími, kteří projíždějí kolem dopravní nehody a ani nezastaví, aby poskytli první pomoc.

Ženu se snažil vyprostit a zachránit

"Zraněná řidička osobního auta zůstala ve vozidle zaklíněna a nebylo v moci řidiče nákladního auta, aby ji sám vyprostil. Několik dlouhých minut, kdy se snažil ženu z poškozeného auta vytáhnout, nikdo z okolo jedoucích řidičů nezastavil," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Poté místem projížděla zdravotní sestra záchranné služby, která právě jela do práce. "Ta zastavila a řidiči kamionu pomohla. Poté zahájila oživovací pokusy, ve kterých pokračovala do příjezdu kolegů záchranářů. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař konstatoval smrt," doplnila Effenbergerová.

Silnice byla téměř dvě hodiny uzavřena

Nehoda se stala přibližně v 6:30. "Řidička najížděla na rychlostní komunikaci R10 na nájezdu, při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala smyk, narazila do svodidel vpravo, odkud se odrazila a dostala se do jízdního pruhu, kde projíždělo nákladní vozidlo," řekla Johnová.

Řidič podle ní strhl řízení vlevo, ale už nedokázal střetu zabránit a narazil do boku osobního auta a potom do svodidel. Kolem 8:15 byla silnice zprůjezdněna, pouze v místě nehody se projíždělo jedním pruhem a tvořily se kolony.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zákaz zakrývání tváře na demonstracích je neústavní, rozhodl soud v Hongkongu

Hongkongský nejvyšší soud v pondělí označil kontroverzní zákaz zakrývání tváře při demonstracích, který zavedla místní vláda v říjnu, za neústavní a neúměrný situaci. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ústavního soudu je zákaz neslučitelný se základním zákonem, tedy "miniústavou", na jejímž základě se bývalá britská kolonie vrátila v roce 1997 pod čínskou správu, píše Reuters.

Významný představitel prodemokratického hnutí Joshua Wong na Twitteru napsal, že verdikt je "vzácným vítězstvím" protestujících.

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová zákaz oznámila 4. října na základě výjimečných pravomocí pocházejících ještě z koloniální éry a uplatněných poprvé za 50 let. Opatření vzápětí vyvolalo prudké potyčky mezi demonstranty a policií v hongkongských ulicích. Demonstranti se ale posléze zákazem často neřídili.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Čtyři lidé zemřeli po střelbě na soukromém večírku v Kalifornii. Střelec se vloupal na zahradu

Deset lidí bylo v neděli postřeleno na jihovýchodě města Fresno v Kalifornii, tři z nich na následky zranění zemřeli. Informovala o tom agentura AP, podle které k neštěstí došlo na zahradní party kolem 18:00 tamního času (03:00 SELČ). Podle policie se střelec vloupal na zahradu a začal pálit do lidí, kteří na večírku sledovali fotbalový zápas. Policie zatím v souvislosti se střelbou nikoho nezadržela, podezřelý z místa činu utekl.

Zdroj: Zahraničí
před 1 hodinou

Policie ve Francii zatkla amatérského atleta. Muž podle ní za pět let zapálil nejméně 900 aut

Francouzská policie zatkla muže, kterého podezírá, že je sériovým žhářem a v posledních pěti letech zapálil v Alsasku nejméně 900 aut. Podle úřadů způsobil škodu za nejméně 8,5 milionu eur (217 milionů Kč), informovala místní média. Podle alsaského tisku se muž k činům přiznal a uvedl, že se cítí sklesle, ale že se mu ulevilo.

Zadrženému je 33 let, na vysoké úrovni se věnuje běhu na krátké tratě a několikrát se díky svým úspěchům dostal na sportovní stránky lokálních novin a do televize. Amatérskému sportovci bez záznamu v trestním rejstříku hrozí deset let vězení a pokuta ve výši 150 tisíc eur (3,8 milionu Kč). Úřady nařídily jeho psychiatrické vyšetření.

Zdroj: ČTK
Další zprávy