Snažil se vyprostit ženu z auta, nikdo mu nepomohl

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 3. 2015 11:35
Řidič kamionu, s nímž se na silnici R10 u Turnova střetla, se ženu snažil z auta vyprostit, což nebylo v jeho silách. Žádný z projíždějících řidičů nezastavil, aby pomohl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZZS Moravskoslezský kraj

Turnov - Ranní nehoda auta s kamionem na silnici R10 na Mladoboleslavsku stála život řidičku auta. Nepomohla ani snaha řidiče, který se ji snažil z auta vyprostit. Kolem 10:00 byl provoz plně obnoven.

Řidič nákladního auta se po srážce snažil ženu z osobního auta vytáhnout, neměl na to ale dost sil. Kolem nehody projíždělo množství aut, žádné z nich ale nezastavilo. Tento případ není ojedinělý. Dispečeři se setkávají s volajícími, kteří projíždějí kolem dopravní nehody a ani nezastaví, aby poskytli první pomoc.

Ženu se snažil vyprostit a zachránit

"Zraněná řidička osobního auta zůstala ve vozidle zaklíněna a nebylo v moci řidiče nákladního auta, aby ji sám vyprostil. Několik dlouhých minut, kdy se snažil ženu z poškozeného auta vytáhnout, nikdo z okolo jedoucích řidičů nezastavil," uvedla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Poté místem projížděla zdravotní sestra záchranné služby, která právě jela do práce. "Ta zastavila a řidiči kamionu pomohla. Poté zahájila oživovací pokusy, ve kterých pokračovala do příjezdu kolegů záchranářů. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a zasahující lékař konstatoval smrt," doplnila Effenbergerová.

Silnice byla téměř dvě hodiny uzavřena

Nehoda se stala přibližně v 6:30. "Řidička najížděla na rychlostní komunikaci R10 na nájezdu, při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostala smyk, narazila do svodidel vpravo, odkud se odrazila a dostala se do jízdního pruhu, kde projíždělo nákladní vozidlo," řekla Johnová.

Řidič podle ní strhl řízení vlevo, ale už nedokázal střetu zabránit a narazil do boku osobního auta a potom do svodidel. Kolem 8:15 byla silnice zprůjezdněna, pouze v místě nehody se projíždělo jedním pruhem a tvořily se kolony.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Hasiči zlikvidovali chov drůbeže ve Slepoticích, ve kterém se vyskytla ptačí chřipka

Hasiči ukončili likvidaci drůbeže z chovu ve Slepoticích, kde byla zjištěna ptačí chřipka. Po dekontaminaci vozidel a místa zásahu areál ve čtvrtek opustí. Zvířata usmrtili v halách naplněných oxidem uhličitým, poté byla převezena do asanačního podniku.

"K utrácení drůbeže bylo spotřebováno asi 25 tun oxidu uhličitého. Bylo odvezeno 14 souprav do asanačních ústavů o váze přibližně 400 tun, jak se předpokládalo," řekl ředitel Krajské veterinární správy v Pardubicích Josef Boháč.

V pěti halách chovala společnost Moras Moravany asi 7000 krůt a 130.000 brojlerů. Další dezinfekce a vyklizení podestýlky a dezinfekce hal bude pokračovat v pátek. Zajišťuje ji u soukromé firmy chovatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy