Mimořádná zpráva

Příbuzní mučili šestiletou dívku, zachránila ji lékařka

Michal Kalina
22. 2. 2011 10:11
Dívence hrozilo, že jí lékaři budou muset kvůli omrzlinám amputovat nohy
Týrání prověřují policie a sociální pracovnicem, holčička zůstává v Klokánku.
Týrání prověřují policie a sociální pracovnicem, holčička zůstává v Klokánku. | Foto: Policie ČR

Střední Čechy - Policie vyšetřuje další případ krutého zacházení s dětmi. Šestiletou dívku z okolí Prahy týrali v domě babičky podle všeho její strýcové.

Stopy po týrání odhalila dětská lékařka, která kontaktovala sociálně-právní oddělení v Černošicích. Jeho pracovnice domluvily pobyt dívky v centru Klokánek. Teprve tamní vychovatelky zjistily skutečný rozsah zranění holčičky a nechaly dívku převézt do nemocnice.

"Všimly jsme si, že kromě špatného psychického stavu má promodralé dolní i horní končetiny, boláky a modřiny na chodidlech," řekla deníku Právo ředitelka hostivického Klokánku Leona Koutenská. Dívce hrozila amputace nohou, naštěstí se je podařilo lékařům zachránit.

Po pobytu v nemocnici se vrátila do Klokánku. Za týráním podle dostupných informací stáli synové babičky. "Ti její strýcové ji snad měli za to, že z hladu ukradla kousek jídla, vyhánět bosou na sníh a bít klacky a páskem," dodala Koutenská. Podle ní se stav holčičky během pobytu v zařízení výrazně zlepšil.

Podle svědků z okolí domu, ve kterém týraná žila, se stará její babička o více dětí. Synům má být okolo dvaceti let. Situaci v rodině teď sleduje černošická sociálka.

Policie zatím mlčí

Policie zatím nechce k případu podávat bližší informace. "Nyní jsme ve stadiu prověřování," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že žádné obvinění dosud nepadlo.

Obdobný případ odhalili sociální pracovníci nedávno v Brně. Rodiče krutým zacházením údajně řešili jeho hyperkativitu. Mimo jiné musel chodit po připínáčkách. Oba se ze svého chování už zpovídají před soudem.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 1 hodinou

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy