reklama
 
 

Příbuzní mučili šestiletou dívku, zachránila ji lékařka

22. 2. 2011 10:11
Dívence hrozilo, že jí lékaři budou muset kvůli omrzlinám amputovat nohy

Střední Čechy - Policie vyšetřuje další případ krutého zacházení s dětmi. Šestiletou dívku z okolí Prahy týrali v domě babičky podle všeho její strýcové.

Stopy po týrání odhalila dětská lékařka, která kontaktovala sociálně-právní oddělení v Černošicích. Jeho pracovnice domluvily pobyt dívky v centru Klokánek. Teprve tamní vychovatelky zjistily skutečný rozsah zranění holčičky a nechaly dívku převézt do nemocnice.

"Všimly jsme si, že kromě špatného psychického stavu má promodralé dolní i horní končetiny, boláky a modřiny na chodidlech," řekla deníku Právo ředitelka hostivického Klokánku Leona Koutenská. Dívce hrozila amputace nohou, naštěstí se je podařilo lékařům zachránit.

Po pobytu v nemocnici se vrátila do Klokánku. Za týráním podle dostupných informací stáli synové babičky. "Ti její strýcové ji snad měli za to, že z hladu ukradla kousek jídla, vyhánět bosou na sníh a bít klacky a páskem," dodala Koutenská. Podle ní se stav holčičky během pobytu v zařízení výrazně zlepšil.

Podle svědků z okolí domu, ve kterém týraná žila, se stará její babička o více dětí. Synům má být okolo dvaceti let. Situaci v rodině teď sleduje černošická sociálka.

Policie zatím mlčí

Policie zatím nechce k případu podávat bližší informace. "Nyní jsme ve stadiu prověřování," řekla policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že žádné obvinění dosud nepadlo.

Obdobný případ odhalili sociální pracovníci nedávno v Brně. Rodiče krutým zacházením údajně řešili jeho hyperkativitu. Mimo jiné musel chodit po připínáčkách. Oba se ze svého chování už zpovídají před soudem.

autor: Michal Kalina | 22. 2. 2011 10:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama