Při vypalování trávy na Berounsku zemřel muž

ČTK ČTK
4. 4. 2012 7:52
Hasiči jej našli v bezvědomí při zásahu, ani přes první pomoc se ho nepodařilo oživit
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Report, HZS

Nižbor - V Nižboru na Berounsku v úterý odpoledne zemřel muž při požáru trávy. Hasiči jej našli v bezvědomí při zásahu, muže se ani přes poskytnutou první pomoc nepodařilo oživit.

Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková řekla, že hořela tráva v blízkosti místních novostaveb na ploše 100 krát 300 metrů. K zásahu vyjížděly čtyři jednotky hasičů kolem 15:30, zásah trval necelou hodinu.

"Muž byl v bezvědomí, přes okamžitý zásah hasičů a záchranářů se jej nepodařilo oživit," uvedla Kostková. Příčinu ohně hasiči zjišťují, nejspíš ale vznikl při vypalování trávy.

Policisté předběžně vyloučili, že by se na smrti muže někdo podílel. Podle berounské policejní mluvčí Marcely Pučelíkové bude nařízena pitva. "Muž se s největší pravděpodobností nadýchal zplodin," dodala Pučelíková s tím, že případ stále vyšetřují.

Vypalování trávy poslední dobou zvyšuje počet požárů v zemi. V minulých týdnech jich podle hasičů bylo dvakrát až čtyřikrát víc než obvykle.

Pálení trávy si před dvěma týdny vyžádalo život osmdesátiletého muže na Táborsku, v Jihomoravském kraji platila výstraha před nebezpečím vzniku požárů.

 

Právě se děje

Další zprávy