Při střetu vlaku s autem na Nymbursku zemřela žena

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 2. 2014 12:18
Při nehodě zahynul i pes, který jel se ženou v autě
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Zuzana Hronová

Dobšice - Na železničním přejezdu nedaleko Dobšic na Nymbursku se srazil rychlík s osobním vozem.

Při nehodě zemřela osmadvacetiletá řidička auta, cestující ve vlaku vyvázli bez zranění, řekli Marek Šmíd z nymburské policie a mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Provoz na trati byl zastaven, náhradní dopravu zajišťují autobusy. Škoda byla podle Drážní inspekce vyčíslena zhruba na 130 tisíc korun.

"Řidička osobního auta utrpěla těžké zranění hlavy a hrudníku a nejevila známky života. Přivolaní záchranáři už ženě nemohli pomoci a lékařka po příjezdu konstatovala smrt. Nikdo z cestujících z vlaku nebyl zraněn," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Tereza Vojtová. Kromě ženy zahynul také pes, který s ní jel v autě. Podle hasičů ve vlaku cestovalo 70 lidí, policisté uváděli 80 až 100 pasažérů.

Nehoda se stala před 09:00 na trati mezi Dobšicemi na Nymbursku a Choťovicemi na Kolínsku. Rychlík mířící z Trutnova do Prahy se srazil s autem na přejezdu bez závor, který byl zabezpečen světelnou signalizací. "Přejezdové zabezpečovací zařízení bylo v době nehody v činnosti," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak tlačil auto asi 150 metrů

Podle Kostkové vlak po nehodě skončil asi 150 metrů za přejezdem, daleko od silnice a byl nepojízdný. Hasiči se k němu s technikou obtížně dostávali. "Automobil byl tlačen asi 150 metrů," potvrdil Drápal. Souprava ale podle něj zůstala na trati a nevykolejila, jak uváděly některé prvotní informace.

Hasiči pomáhali lidem vystoupit z vlaku a dostat se ke dvěma přistaveným autobusům, které je z místa odvezly. Podle policie i Drážní inspekce potrvá zprovoznění trati několik hodin.

"Bude záležet na tom, kdy se podaří odklidit vrak automobilu z kolejí," uvedl Drápal. Vyšetřovatelé podle něj celkovou škodu vyčíslili na 132 tisíc korun. Z toho 100 tisíc Kč připadá na poškození vlaku, 30 tisíc na škodu na vozidle a na 2000 Kč byla odhadnuta poškození vzniklá na kolejích.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Bernie Sanders odstoupil z prezidentské kampaně

Americký senátor Bernie Sanders ve středu ukončil kampaň na demokratického kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb. V konferenčním hovoru to oznámil svému volebnímu týmu, informovala agentura Reuters.

V prezidentských volbách se tak proti Donaldu Trumpovi postaví bývalý viceprezident Joe Biden.

před 1 hodinou

Afghánistán propustil 100 vězňů z Tálibánu, jde o jednu z podmínek mírové dohody

Afghánská vláda ve středu propustila 100 vězněných příslušníků radikálního hnutí Tálibánu. Prohlásila, že jde o část 5000 vězňů, kteří mají být propuštěni na základě dohody, kterou v únoru podepsal Tálibán se Spojenými státy. Představitelé Tálibánu nicméně uvedli, že zatím neověřili, zda jde o vězně, kteří byli na seznamu předaném Washingtonu během jednání, napsala agentura AP.

Vzájemné předání vězňů představuje jeden z hlavních bodů mírových rozhovorů v Afghánistánu, jejichž cílem je ukončit desítky let trvající ozbrojený konflikt v zemi. Afghánská vláda se na výměně vězňů s Tálibánem domluvila minulý týden při prvním přímém vyjednávání mezi těmito dvěma stranami po 18 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy