reklama
 
 

Při požáru zámečku ve Statenicích u Prahy zemřel člověk

12. 2. 2013 10:11
Policie se domnívá, že by mohlo jít o bezdomovce, protože byl areál volně přístupný

Statenice - Při požáru v areálu zámečku ve Statenicích u Prahy v úterý v noci zemřel člověk.

Policie se domnívá, že by mohlo jít o bezdomovce, protože byl areál volně přístupný. Řekl to policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Oheň způsobil škodu kolem 300.000. Příčinu vzniku požáru vyšetřují hasiči a policisté.

Podle starosty Jana Sládka hořelo v jednom z objektů v areálu zámku, který byl obývaný zhruba do 50. let. Historickou budovu zámku oheň nezasáhl.

"Já si nemyslím, že by tam přespávali bezdomovci, protože jsme tady letos žádného nezaregistrovali," řekl Sládek na dotaz, jestli tam přespávali bezdomovci. Podle jeho nepotvrzených informací při požáru zemřel muž, který v areálu nebydlel.

Podle Chalupy zatím není známá totožnost mrtvého. Byla nařízena soudní pitva, která objasní příčinu úmrtí. "Pravděpodobně mohlo jít o nedbalost nebo nešťastnou náhodu," uvedl Chalupa k příčině vzniku ohně. Případ je ale na začátku vyšetřování.

Oheň v areálu zámku podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové vypukl před 4:00. K požáru vyjíždělo pět středočeských hasičských jednotek, kterým pomáhaly tři cisterny pražských hasičů.

Oheň zasáhl dvoupodlažní budovu, v níž se při požáru propadl strop. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice, oheň dostali pod kontrolu po více než třech hodinách. Dopoledne ještě budou dohašovat a rozebírat střešní konstrukci.

Hasiči podle Kostkové popáleného člověka našli asi půl hodiny po začátku zásahu, poskytli mu základní první pomoc a předali ho záchranářům. Později ale muž zemřel v sanitce. Areál podle starosty patří soukromé italské firmě.

Ve Středočeském kraji od začátku roku při požárech podle dostupných informací zemřeli nejméně tři lidé. Poslední případ se stal v pondělí, kdy hasiči našli ohořelé lidské tělo při likvidaci požáru v rozestavěném domě v Záhornici na Nymbursku. První případ se stal v polovině ledna, kdy hasiči našli v hořící chatě v Ledcích na Benešovsku jejího majitele.

Podobná událost se stala i přímo ve Statenicích v místní části Černý Vůl, kde loni v březnu při požáru zahradního domku uhořeli dva lidé.

autor: ČTK | 12. 2. 2013 10:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama