Při požáru v domově důchodců na Mělnicku zemřela žena. Cizí zavinění hasiči vyloučili

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 8. 2020 18:24
Jedna žena zemřela ve čtvrtek brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou ošetřovatelku převezli do nemocnice, další tři lidi záchranáři ošetřili na místě. Vyšetřovatelé vyloučili jako příčinu požáru cizí zavinění, oheň vznikl z nedbalosti nebo technickou závadou. Škoda byla vyčíslena na milion korun, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.
Zásah hasičů u domova pro seniory v Mšeně.
Zásah hasičů u domova pro seniory v Mšeně. | Foto: Twitter Hasiči SčK

Hasiči evakuovali 74 klientů, z nich se nebude moci vrátit do svých pokojů podle předběžného odhadu asi 18 lidí. Povolán byl tým posttraumatické péče.

Vyšetřování požáru nadále pokračuje, podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela se bude čekat mimo jiné na výslech zraněné vyšetřovatelky, až to umožní její zdravotní stav.

Hasiči před 5:00 vyjížděli k požáru, který zasáhl nejvyšší, čtvrté patro budovy. Zcela zničil jeden z pokojů. Požár byl zcela uhašen před 7:00. Klienti ze zasaženého patra byli převezeni do mladoboleslavské, mělnické a mnichovohradišťské nemocnice. Příbuzní ostatních seniorů postupně přijíždějí do Mšena a pokud můžou, berou si je dočasně domů.

Mšenský domov pro seniory sídlí v moderní budově postavené v roce 2003. Má kapacitu 83 lůžek.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy