Při požáru v domově důchodců na Mělnicku zemřela žena. Cizí zavinění hasiči vyloučili

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 8. 2020 18:24
Jedna žena zemřela ve čtvrtek brzy ráno při požáru v domově seniorů ve Mšeně na Mělnicku. Jednu zraněnou ošetřovatelku převezli do nemocnice, další tři lidi záchranáři ošetřili na místě. Vyšetřovatelé vyloučili jako příčinu požáru cizí zavinění, oheň vznikl z nedbalosti nebo technickou závadou. Škoda byla vyčíslena na milion korun, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.
Zásah hasičů u domova pro seniory v Mšeně.
Zásah hasičů u domova pro seniory v Mšeně. | Foto: Twitter Hasiči SčK

Hasiči evakuovali 74 klientů, z nich se nebude moci vrátit do svých pokojů podle předběžného odhadu asi 18 lidí. Povolán byl tým posttraumatické péče.

Vyšetřování požáru nadále pokračuje, podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela se bude čekat mimo jiné na výslech zraněné vyšetřovatelky, až to umožní její zdravotní stav.

Hasiči před 5:00 vyjížděli k požáru, který zasáhl nejvyšší, čtvrté patro budovy. Zcela zničil jeden z pokojů. Požár byl zcela uhašen před 7:00. Klienti ze zasaženého patra byli převezeni do mladoboleslavské, mělnické a mnichovohradišťské nemocnice. Příbuzní ostatních seniorů postupně přijíždějí do Mšena a pokud můžou, berou si je dočasně domů.

Mšenský domov pro seniory sídlí v moderní budově postavené v roce 2003. Má kapacitu 83 lůžek.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na koronavirus v úterý nehrají

Hokejisté Pardubic kvůli podezření na nákazu koronavirem v týmu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Klub to uvedl v krátké tiskové zprávě s tím, že další informace nebude poskytovat.

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlovy Vary, kteří oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Další zprávy