Při nehodě na Kolínsku se vážně zranil motocyklista

ČTK ČTK
27. 8. 2014 17:56
Vrtulník letecké záchranné služby ho přepravil do pražské vinohradské nemocnice, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.
Motocykl. Ilustrační foto.
Motocykl. Ilustrační foto. | Foto: Radek Pecák

Malotice (Kolínsko) - U Malotic na Kolínsku se ve středu odpoledne vážně zranil řidič motocyklu. Při projíždění zatáčkou nezvládl řízení a havaroval.

Vrtulník letecké záchranné služby ho přepravil do pražské vinohradské nemocnice, vyplynulo z informací policie a záchranné služby.

"Muž byl těžce poraněn," řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Zdravotníci měli podle ní podezření na zranění kyčle a páteře.

Nehoda se stala ve směru na Toušice. Podle mluvčí kolínské policie Martiny Fejfarové vjel osmačtyřicetiletý řidič příliš rychle do zatáčky a dostal se mimo vozovku, kde havaroval.

Motorka pak na něj spadla. Nikdo další se podle mluvčí při nehodě nezranil.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy