Při nehodě na D1 zemřel člověk, další čtyři lidé se zranili

ČTK ČTK
19. 3. 2015 10:38
Před třetí hodinou ráno záchranáři uzavřeli jízdní pruhy dálnice D1 mezi výjezdy 56 a 49 ve směru na Prahu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Benešov - Dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela v noci na čtvrtek přibližně na tři hodiny nehoda, po které zůstalo v osobním autě zaklíněno všech pět cestujících. Jeden člověk zemřel, další utrpěli zranění, vyplývá z údajů Národního dopravního informačního centra a záchranné služby.

K nehodě došlo před 03:00 na 51. kilometru, podle webu jednotného systému dopravních informací se tam srazil nákladní vůz s osobním autem. Jeden muž z osobního vozu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Další cestující byl po nehodě v akutním ohrožení života - utrpěl vážný úraz hlavy a byl v bezvědomí. Záchranáři ho podle mluvčí Petry Effenbergerové přepravili do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Mladíka s poraněním nohou zdravotníci převezli do nemocnice v Praze-Krči, další muž skončil s podezřením na poranění páteře a hrudníku v pražské vinohradské nemocnici. Poslední cestující utrpěl nárazem zhmoždění zad a břicha a byl přepraven do nemocnice v Benešově.

Záchranáři uzavřeli jízdní pruhy mezi výjezdy 56 a 49 ve směru na Prahu, aby mohli vyprostit osádku vozidel. Na místě zasahoval i vrtulník. V 6:10 úsek opět zprůjezdnili.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy