Při nehodě na D1 zemřel člověk, další čtyři lidé se zranili

ČTK ČTK
19. 3. 2015 10:38
Před třetí hodinou ráno záchranáři uzavřeli jízdní pruhy dálnice D1 mezi výjezdy 56 a 49 ve směru na Prahu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Benešov - Dálnici D1 na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela v noci na čtvrtek přibližně na tři hodiny nehoda, po které zůstalo v osobním autě zaklíněno všech pět cestujících. Jeden člověk zemřel, další utrpěli zranění, vyplývá z údajů Národního dopravního informačního centra a záchranné služby.

K nehodě došlo před 03:00 na 51. kilometru, podle webu jednotného systému dopravních informací se tam srazil nákladní vůz s osobním autem. Jeden muž z osobního vozu utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Další cestující byl po nehodě v akutním ohrožení života - utrpěl vážný úraz hlavy a byl v bezvědomí. Záchranáři ho podle mluvčí Petry Effenbergerové přepravili do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Mladíka s poraněním nohou zdravotníci převezli do nemocnice v Praze-Krči, další muž skončil s podezřením na poranění páteře a hrudníku v pražské vinohradské nemocnici. Poslední cestující utrpěl nárazem zhmoždění zad a břicha a byl přepraven do nemocnice v Benešově.

Záchranáři uzavřeli jízdní pruhy mezi výjezdy 56 a 49 ve směru na Prahu, aby mohli vyprostit osádku vozidel. Na místě zasahoval i vrtulník. V 6:10 úsek opět zprůjezdnili.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Horská služba v Krkonoších varuje před náledím, hrozí také silný vítr

Horská služba Krkonoše varuje ve výškách nad 1000 metrů nad mořem před zledovatělým terénem. V Krkonoších platí druhý, mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti, uvedla krkonošská horská služba.

Na hřebenech hor hrozí silný vítr, v nárazech může dosahovat rychlosti až 70 kilometrů v hodině, informovali meteorologové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy