reklama
 
 

Nelegální technoparty u Poděbrad policie rozpustila, stále na ní zůstává téměř 6 tisíc lidí

Aktualizováno 29. 7. 2017 17:05
Několik tisíc lidí se sjelo na nelegální technoparty k Osečku u Poděbrad. V širokém okolí zní hlasitá hudba. Policie v poledne účastníky vyzvala, aby hudební produkci ukončili a prostor opustili, řekla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Účastníci ale výzvy neuposlechli a další během dne přijeli, přestože policie uzavřela všechny přístupové cesty. Tisíce účastníků, kteří na akci zůstávají by měli místo opustit v neděli, přesný postup ještě policie řeší, uvedla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová.

Oseček (Nymbursko) - Na nelegální technoparty k Osečku u Poděbrad se podle policie sjelo 5000 až 6000 lidí. Policie již v poledne účastníky akce vyzvala, aby hudební produkci, která je slyšet v širokém okolí, ukončili a prostor opustili. I přes výzvu přijeli během odpoledne další, i když policie uzavřela všechny přístupové cesty. Na místě tak zůstává téměř 6 tisíc lidí, kteří by měli odjet v neděli. Přesný postup policie stále řeší. 

Akce se odehrává na ploše o rozloze 8,5 hektaru, řekla Richterová. Na místě je podle ní asi 600 aut účastníků technoparty. Na louce je několik míst s reproduktorovými stěnami, které hlasitě hrají hudbu různých stylů. Místy leží opilí návštěvníci. Další technaři popíjejí alkohol, tančí a kouří marihuanu.

Situaci sledují desítky policistů včetně zvláštních jednotek. Oblast policie uzavřela už od hlavní silnice vedoucí od dálnice D11 směrem na Kolín. Policie od této silnice směrem k louce, na které se technoparty koná, nikoho nepouští. Uzavřela navíc všechny přístupové cesty včetně lesních cest. Další lidé se ale na místo dostávají například přes lesní porost. Účastníky, kteří se místo rozhodli opustit, nechává projet a projít bez problémů.

Policie podle mluvčí účastníky technoparty ještě několikrát vyzve k ukončení akce. Tvrdší zásah zatím neplánuje. Akce nejspíš potrvá minimálně do neděle, protože na místě je mnoho lidí pod vlivem alkoholu a drog, kteří nemohou z místa odjet, řekla Richterová.

autor: ČTK | 29. 7. 2017 13:20

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama