Policie obvinila Rathovu spolupracovnici, hrozí jí osm let

Domácí Domácí
Aktualizováno 5. 3. 2014 13:19
Šárka Alexa má podle vyšetřovatelů na svědomí osmimilionovou škodu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policie obvinila bývalou spolupracovnici exhejtmana Davida Ratha Šárku Alexu.

Podle vyšetřovatelů způsobila škodu téměř osm milionů korun. U soudu by jí hrozil až osmiletý trest.

Informovala o tom Česká televize.

Jde už o druhou obviněnou Rathovu spolupracovnici ze středočeského krajského úřadu. Koncem ledna policie obvinila exhejtmanovu bývalou mluvčí Berill Maschekovou. Tento týden rezignoval také ředitel úřadu Zdeněk Štětina.

Policie jméno obviněné nepotvrdila. "Detektivové pražského krajského ředitelství v minulých dnech zahájili trestní stíhání pětačtyřicetileté ženy pro porušování povinnosti při správě cizího majetku. Škoda je vyčíslena na 8 milionů korun," řekl Aktuálně.cz policejní mluvčí Jan Daněk.

Obvinění se týká činnosti úřednice ve Středočeské turistické a informační službě (STIS). "Konkrétně jde o projekt Osobnosti Středočeského kraje," uvedl Daněk. Vyšetřování probíhá, obviněná bude vyšetřovaná na svobodě.

Alexa za Rathova působení na středočeském hejtmanství vedla Středočeskou turistickou a informační službu. Později ji Rath jmenoval ředitelkou muzea v Jílovém u Prahy.

Druhá Rathova spolupracovnice

Stejné obvinění jako Alexa si vyslechla i Mascheková. Její údajné pochybení však souvisí se zakázkou na internetovou stránku pro středoškoláky tojecool.cz, kterou kraj nechal v roce 2011 vytvořit a za kterou Mascheková odpovídala.

"Vzhledem k tomu, že škoda se vyšplhala k více než 1,5 milionu korun, hrozí jí až pětileté vězení," řekla po obvinění pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová České televizi. Mascheková také zůstává na svobodě.

Kvůli závazkům rušené Středočeské turistické a informační služby (STIS) rezignoval tento týden i ředitel krajského úřadu Zdeněk Štětina. Pochyby vzbudily i závěry interního auditu nebo odměny, které krajský úřad vyplatil Štětinově přítelkyni.

 

Právě se děje

Další zprávy