Policie obvinila devět mužů, kteří přepadli dodávku s penězi a odnesli si dva miliony korun

ČTK ČTK
3. 6. 2016 11:09
Policisté obvinili osm Čechů a jednoho Slováka, kteří v lednu 2013 přepadli dodávku s penězi ve Velkých Popovicích. Lupiči si z dodávky odnesli více než dva miliony korun. Policie po pachatelích dlouho marně pátrala. Pachatelé na místě činu záměrně zanechali podvržené stopy, které kriminalisty zmátly. Letos v únoru ale získali informace k případu detektivové ÚOOZ. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. Mužům hrozí tresty v rozmezí od 5 do 12 let.
Přepadení dodávky, ilustrační foto
Přepadení dodávky, ilustrační foto | Foto: Policie Olomouc

Praha - Policie obvinila osm Čechů a jednoho Slováka v případu přepadení dodávky s penězi ve Velkých Popovicích v lednu 2013. Lupiči si tehdy odnesli více než dva miliony korun. Muži ve věku od 30 do 55 let jsou stíháni na svobodě, hrozí jim tresty odnětí svobody v rozmezí od pěti do 12 let. Informoval o tom mluvčí policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Policie po pachatelích dlouho marně pátrala. Podle Hantáka na místě činu záměrně zanechali podvržené stopy, které kriminalisty zmátly. "Skutečné pachatele přepadení se tak přes veškerou snahu nepodařilo zjistit a kriminalisté prověřování v červnu 2015 ukončili," uvedl.

Letos v únoru ale získali informace k případu detektivové ÚOOZ. Počátkem května pak v Praze, středních a severních Čechách zadrželi devět podezřelých mužů. Vyšetřovatel je následně obvinil z loupeže.

Všichni obvinění jsou podle mluvčího stíháni na svobodě. "Část z nich se detektivům k trestné činnosti přiznala. Dva z obviněných jsou v současné době ve výkonu trestu pro jinou trestnou činnost," doplnil Hanták. Dodal, že případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Lupiči přepadli kurzovní vůz 21. ledna 2013 v ranních hodinách v katastru obce Velké Popovice. Skupina pachatelů donutila posádku pod pohrůžkou zbraně vydat kufry obsahující finanční hotovost. Jeden z členů posádky kurzovního vozu byl při přepadení zraněn. Lupič ho udeřil zbraní a způsobil mu tržnou ránu na hlavě.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy