Policie obvinila devět mužů, kteří přepadli dodávku s penězi a odnesli si dva miliony korun

ČTK ČTK
3. 6. 2016 11:09
Policisté obvinili osm Čechů a jednoho Slováka, kteří v lednu 2013 přepadli dodávku s penězi ve Velkých Popovicích. Lupiči si z dodávky odnesli více než dva miliony korun. Policie po pachatelích dlouho marně pátrala. Pachatelé na místě činu záměrně zanechali podvržené stopy, které kriminalisty zmátly. Letos v únoru ale získali informace k případu detektivové ÚOOZ. Všichni obvinění jsou stíháni na svobodě. Mužům hrozí tresty v rozmezí od 5 do 12 let.
Přepadení dodávky, ilustrační foto
Přepadení dodávky, ilustrační foto | Foto: Policie Olomouc

Praha - Policie obvinila osm Čechů a jednoho Slováka v případu přepadení dodávky s penězi ve Velkých Popovicích v lednu 2013. Lupiči si tehdy odnesli více než dva miliony korun. Muži ve věku od 30 do 55 let jsou stíháni na svobodě, hrozí jim tresty odnětí svobody v rozmezí od pěti do 12 let. Informoval o tom mluvčí policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Policie po pachatelích dlouho marně pátrala. Podle Hantáka na místě činu záměrně zanechali podvržené stopy, které kriminalisty zmátly. "Skutečné pachatele přepadení se tak přes veškerou snahu nepodařilo zjistit a kriminalisté prověřování v červnu 2015 ukončili," uvedl.

Letos v únoru ale získali informace k případu detektivové ÚOOZ. Počátkem května pak v Praze, středních a severních Čechách zadrželi devět podezřelých mužů. Vyšetřovatel je následně obvinil z loupeže.

Všichni obvinění jsou podle mluvčího stíháni na svobodě. "Část z nich se detektivům k trestné činnosti přiznala. Dva z obviněných jsou v současné době ve výkonu trestu pro jinou trestnou činnost," doplnil Hanták. Dodal, že případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze.

Lupiči přepadli kurzovní vůz 21. ledna 2013 v ranních hodinách v katastru obce Velké Popovice. Skupina pachatelů donutila posádku pod pohrůžkou zbraně vydat kufry obsahující finanční hotovost. Jeden z členů posádky kurzovního vozu byl při přepadení zraněn. Lupič ho udeřil zbraní a způsobil mu tržnou ránu na hlavě.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy