Policie objevila pěstírnu konopí v Luštěnicích

Policie objevila pěstírnu konopí v Luštěnicích
Pěstírnu provozoval sedmačtyřicetiletý cizinec v pronajatém domě minimálně měsíc.
,,Policisté v domě zajistili 799 rostlinek o velikosti od deseti do pětašedesáti centimetrů. Hodnota rostlin je odhadována na více než půl milionu korun," uvedl mluvčí mladoboleslavských policistů Ladislav Mareš.
Pěstitel už si vyslechl obvinění a nyní čeká na rozhodnutí o uvalení vazby. Hrozí mu až deset let vězení.
Jde už o druhou odhalenou velkopěstírnu, kterou letos policie v regionu odhalila.
Foto: Policie ČR
Domácí Domácí
13. 10. 2010 12:23

Policie odhalila letos již druhou velkopěstírnu konopí na Mladoboleslavsku. Tentokrát pěstoval canabis sedmačtyřicetiletý cizinec v Luštěnicích.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Pospíšil dál povede pražskou TOP 09, chce ji připravit na komunální volby

Bývalý ministr spravedlnosti a europoslanec Jiří Pospíšil obhájil vedení pražské organizace TOP 09. Získal podporu víc než tří čtvrtin z 97 hlasujících. Pospíšil řekl, že si váží silné podpory, která znamená, že TOP 09 je v hlavním městě jednotná, což v minulosti nebylo.

Za prioritu pro další mandát považuje Pospíšil přípravu na komunální volby v příštím roce. "Začne hned po volbách sněmovních," řekl. Bude podle něj třeba připravit program, ale i případná jednání o koalici.

V čele pražské organizace TOP 09 stojí Pospíšil dva roky. "Podařilo se nám uspět v senátních volbách a dle mého i zlepšit spolupráci magistrátu s městskými částmi, kde má TOP 09 silné zastoupení. Cíle, se kterými jsem před dvěma lety kandidoval, byly, myslím, naplněny," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tropické počasí ukončí v Čechách v neděli večer bouřky

Od nedělního večera mohou do Čech dorazit silné bouřky, které bude provázat nárazový vítr, kroupy a přívalové srážky. Výstraha meteorologů platí pro české kraje zatím do pondělního rána. 

Víkend a na části území i pondělí budou provázet tropické teploty, většinou kolem 31 stupňů Celsia, někde může ale teploměr překročit 34 stupňů. Kvůli pokračujícímu horkému a suchému počasí dál platí varování meteorologů před nebezpečím vzniku a šíření požárů.

V neděli pozdě odpoledne, večer a v noci na pondělí očekávají meteorologové v Čechách - s výjimkou východních - silné bouřky s nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině, kroupami a přívalovými srážkami, při nichž může napršet asi 30 milimetrů vody. "Silné bouřky se mohou ojediněle vyskytovat i v dalších dnech," dodali meteorologové.

Lokální přívalový déšť může ojediněle rozvodnit malé toky, zatopit podchody, podjezdy či sklepy. Nárazy větru mohou lámat větve stromů, upozornili meteorologové. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Při řízení vozidla v bouřce je vhodné snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy