"Zdrhej, slyším houkačky!" V autě byl lup za půl milionu

ČTK ČTK
15. 6. 2014 16:35
Řidič a spolujezdkyně vykrádali ve Středočeském kraji domy i auta.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Praha - Pražští policisté pronásledovali v sobotu auto kvůli přestupku, ve voze našli kradené věci za půl milionu korun.

V autě byl třicetiletý muž s mnoha záznamy v trestním rejstříku, včetně řízení pod vlivem drog, a pětadvacetiletá žena se zákazem řízení také kvůli drogám. Oznámil to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Dopadení se přiznali k vyloupení několika domů a aut.

Dvojice v osobním autě v sobotu v podvečer nerespektovala dopravní značku, a snažila se policistům ujet. Dojeli až do ulice K Hádku v pražské Dubči a dále prchali po svých.

Vykrádali domy i auta

"Dali se na útěk se slovy 'Zdrhej, už slyším houkačky!', což bylo podezřelé jednomu ze starousedlíků. Proto informoval prostřednictvím tísňové linky policisty," uvedl Hulan. Policejní hlídky pak našly podezřelou dvojici u blízkého obchodu.

"Policisté u nich zajistili luxusní telefon," dodal mluvčí. Telefon byl ukraden z domu v Senohrabech u Prahy a majitel mobilu policii řekl, že postrádá ještě čtvery luxusní hodinky za statisíce korun. Dvoje z kradených hodinek měla dopadená dvojice přímo na rukou a zbytek uloupených věcí našli policisté v autě.

Vyšetřování případu převzali středočeští kriminalisté. "Ještě před předáním středočeským kolegům se dvojice doznala k nedávné krádeži vloupáním do domu v Říčanech a k vykradení několika zaparkovaných vozidel v hlavním městě," řekl Hulan.

Podezřelý muž má podle něj pestrý trestní rejstřík, ve kterém převažují majetkové delikty. Navíc byl několikrát přistižen při řízení pod vlivem pervitinu. "Stejně je na tom i mužova souputnice, která má vysloven dlouhodobý zákaz řízení motorových vozidel, taktéž pro jízdu pod vlivem drog," doplnil mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy