Pitva: Hocha z Jirnů zabila chřipka doprovázená zánětem

Domácí Domácí
29. 3. 2011 13:35
Policie šetří, zda nenesou vinu lékaři. Pediatr si to nemyslí
Z Thomayerovy nemocnice poslali chlapce domů. Druhý den zde zemřel.
Z Thomayerovy nemocnice poslali chlapce domů. Druhý den zde zemřel. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Desetiletého chlapce z Jirnů u Prahy, který zemřel koncem února, zabila chřipka doprovázená akutním zánětem průdušnice a průdušek. Vyplývá to z výsledků pitvy.

"Bezprostřední příčinou smrti byl akutní hemoragický zánět průdušnice a průdušek při infekci virem chřipky," řekl MF Dnes ředitel středočeské policie Václav Kučera.

Nadále pokračuje vyšetřování policie, která zjišťuje, zda na smrti chlapce nenesou podíl lékaři. Ti poslali školáka na konci února s vysokými horečkami dvakrát po sobě domů. Nejprve z pohotovosti v Malešicích a pak z nemocnice v Praze-Krči. V Thomayerově nemocnici chlapec o den později nemoci podlehl.

"Hemoragický zánět sliznic a dýchacích cest je u chřipky možný, u těžší varianty bych dokonce řekl, že patří k věci. Sám tento nález nesouvisí s tíží onemocnění," uvedl přednosta infekční kliniky Fakultní nemocnice Bulovka Jiří Beneš.

Pediatr Tomáš Karhan si nemyslí, že by ošetřující lékaři pochybili. "Je to smutné, ale ten fatální průběh byl tak rychlý, že možnost tomu zabránit byla podle mě minimální," řekl.

Na dotaz Aktuálně.cz mluvčí policie Prahy-venkova z odkazem na přání rodičů výsledky pitvy nekomentovala.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy