Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci personál, ochranka ho postřelila do nohy

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 1. 2020 13:22
Pacient ve slánské nemocnici napadl v noci na čtvrtek personál, pracovník ochranky jej postřelil do nohy. Podle policie měl pacient nůž a zaměstnance nemocnice i ochranku ohrožoval na životě. Je podezřelý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Podle ředitele nemocnice Štěpána Votočka nikdo z personálu nebyl zraněn.
Nemocnice Slané, ve které se v noci střílelo.
Nemocnice Slané, ve které se v noci střílelo. | Foto: ČTK

Jednasedmdesátiletého pacienta přijala nemocnice v úterý se zdravotními problémy, byl hospitalizován na interním oddělení.  Po půlnoci se začal sebepoškozovat a tím se ohrožovat na životě, v čemž se mu zdravotníci snažili zabránit. "Muž začal být velmi agresivní," uvedla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Ani čtyřem lidem z personálu se nepodařilo pacienta zklidnit, navíc hrozilo, že je muž vážně zraní.

Muž se vrhl s nožem i na přivolanou ostrahu, její pracovník použil zbraň, střela zasáhla pacienta do nohy. Poté jej zdravotníci zpacifikovali, dali mu léky na zklidnění a také mu okamžitě ošetřili střelnou ránu. Dle mluvčí je nadále v nemocnici.

"Pacient se až do útoku projevoval klidně, příčinu rozvoje agresivity a stavu snížené příčetnosti objasní psychiatrické vyšetření," řekl ředitel nemocnice Štěpán Votoček. Zranění pacienta označil za povrchové. Případem se dále zabývají policejní vyšetřovatelé.

Zřizovatelem nemocnice je město Slaný, jeho starosta, Martin Hrabánek (ODS) uvedl, že zásah považuje za zvládnutý. "Jsem strašně rád, že u nikoho nedošlo k vážnému zranění," uvedl. Podle něj město a vedení nemocnice budou probírat případná opatření, jak podobným situacím předcházet, ale bude záležet i na závěrech vyšetřování. Dle Votočka nemá nemocnice například zákonnou možnost kontrolovat pacientům osobní věci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nymburk v osmifinále basketbalové LM narazí na Bandirmu

Nymburští basketbalisté v osmifinále Ligy mistrů nastoupí proti tureckému celku Bandirma. Středočeši sérii hranou na dvě vítězství odstartují doma a hrát se bude 3., nebo 4. března. V případě postupu narazí výběr trenéra Orena Amiela na lepšího z dvojice AEK Atény - Bonn.

Nymburk se v play off Ligy mistrů představil zatím dvakrát a vždy vypadl v prvním kole. Při premiéře soutěže v ročníku 2016/17 o jediný bod nestačil na italské Sassari, o rok později podlehl pozdějšímu vítězi AEK Atény. V minulé sezoně středočeský celek skončil už v základní skupině.

Další zprávy