Ozbrojení muži na Nymbursku byli obviněni z loupeže

ČTK ČTK
14. 8. 2013 12:05
Policie předpokládala, že by mohli mít zadržení další komplice. To se nepotvrdilo.
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR
Ilustrační foto. Autor: Policie ČR | Foto: Aktuálně.cz

Straky - Dva zakuklení muži, kteří v pondělí vnikli na zahradu domu v obci Straky na Nymbursku, byli obviněni z loupeže, porušování domovní svobody a nedovoleného ozbrojování.

Oba jsou ze středních Čech, hrozím jim až deset let vězení.

"Bylo zahájeno trestní stíhání dvou mužů, ročníky 70 a 71, oba trvale bytem ze středních Čech, pro trestné činy loupež, porušování domovní svobody a nedovolené ozbrojování, kterého se dopustili po předchozí domluvě tím, že neoprávněně vnikli do rodinného domu v obci Straky, kde pod pohrůžkou použití střelných zbraní a následném spoutání donutili zde přítomné osoby k vydání movitých věcí," řekla mluvčí nymburské policie Petra Potočná.

Lupiči poté zjistili, že na místo přijely policejní hlídky a pokusili se utéct, policie je ale zadržela.

Dále se bude vyšetřovat možná střelba pachatelů při útěku. Podle policie se skutečně střílelo, musí se ale zjistit, jestli střelba byla náhodná nebo směřovaná proti policistovi. Ozbrojenci při přepadení použili automatické dlouhé střelné zbraně s tlumičem.

U zadržených mužů policie provedla domovní prohlídku, kde našla větší množství střelných zbraní a střeliva, které se budou dále zkoumat z důvodu zjištění jejich střelbyschopnosti a případné další trestné činnosti.

Policie původně předpokládala, že by mohli mít zadržení další komplice. Desítky policistů a vrtulník proto prohledávaly okolí obce pro případ, že by další z ozbrojenců byl na útěku. To se však nepotvrdilo a pátrání bylo zrušeno.

Přepadená rodina je podle policie v pořádku. Podle místních jde o právníky.

 

Právě se děje

Další zprávy