Osudová důvěra. Opatrovník obral nemocného o 3 miliony

ČTK ČTK
14. 6. 2012 7:20
Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Mnichovo Hradiště - Nemocného seniora z Mnichova Hradiště podle policie okradl soudem určený opatrovník téměř o tři miliony korun.

Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie. Senior zůstal téměř bez prostředků.

Jednatřicetiletému muži z obce Dobrovice nyní hrozí osmileté vězení, informoval mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

"Muže si za opatrovníka vybral sám senior z Mnichova Hradiště. Znal jej mnoho let a plně mu důvěřoval. Ihned po ustanovení opatrovníkem začal muž postupně a důkladně svěřence okrádat. Zrušil a vybral mu nejen různé pojistky a stavební spoření, ale i peníze z účtu a prodal akcie za několik set tisíc korun. Během tří let udělal ze svého svěřence člověka, který žije na pokraji bídy a nemá ani na zaplacení nájmu a energií ve svém bytě," upřesnil Schön.

Podle policie za tři roky opatrovnictví ukradl nemocnému téměř tři miliony korun, které použil pro vlastní nákladný život.

Okrádání nemocného muže zastavil soud, který vloni v květnu opatrovnictví zrušil. Policisté muži nechali zablokovat všechny účty.

Vyšetřovatelka muže po měsících vyšetřování obvinila, stíhání je vedeno na svobodě, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy