reklama
 
 

Osudová důvěra. Opatrovník obral nemocného o 3 miliony

14. 6. 2012 7:20
Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie

Mnichovo Hradiště - Nemocného seniora z Mnichova Hradiště podle policie okradl soudem určený opatrovník téměř o tři miliony korun.

Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie. Senior zůstal téměř bez prostředků.

Jednatřicetiletému muži z obce Dobrovice nyní hrozí osmileté vězení, informoval mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

"Muže si za opatrovníka vybral sám senior z Mnichova Hradiště. Znal jej mnoho let a plně mu důvěřoval. Ihned po ustanovení opatrovníkem začal muž postupně a důkladně svěřence okrádat. Zrušil a vybral mu nejen různé pojistky a stavební spoření, ale i peníze z účtu a prodal akcie za několik set tisíc korun. Během tří let udělal ze svého svěřence člověka, který žije na pokraji bídy a nemá ani na zaplacení nájmu a energií ve svém bytě," upřesnil Schön.

Podle policie za tři roky opatrovnictví ukradl nemocnému téměř tři miliony korun, které použil pro vlastní nákladný život.

Okrádání nemocného muže zastavil soud, který vloni v květnu opatrovnictví zrušil. Policisté muži nechali zablokovat všechny účty.

Vyšetřovatelka muže po měsících vyšetřování obvinila, stíhání je vedeno na svobodě, dodal mluvčí.

autor: ČTK | 14. 6. 2012 7:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama