Osudová důvěra. Opatrovník obral nemocného o 3 miliony

ČTK ČTK
14. 6. 2012 7:20
Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Mnichovo Hradiště - Nemocného seniora z Mnichova Hradiště podle policie okradl soudem určený opatrovník téměř o tři miliony korun.

Třiašedesátiletého muže tři roky systematicky připravoval o pojistky, spoření i akcie. Senior zůstal téměř bez prostředků.

Jednatřicetiletému muži z obce Dobrovice nyní hrozí osmileté vězení, informoval mluvčí mladoboleslavské policie David Schön.

"Muže si za opatrovníka vybral sám senior z Mnichova Hradiště. Znal jej mnoho let a plně mu důvěřoval. Ihned po ustanovení opatrovníkem začal muž postupně a důkladně svěřence okrádat. Zrušil a vybral mu nejen různé pojistky a stavební spoření, ale i peníze z účtu a prodal akcie za několik set tisíc korun. Během tří let udělal ze svého svěřence člověka, který žije na pokraji bídy a nemá ani na zaplacení nájmu a energií ve svém bytě," upřesnil Schön.

Podle policie za tři roky opatrovnictví ukradl nemocnému téměř tři miliony korun, které použil pro vlastní nákladný život.

Okrádání nemocného muže zastavil soud, který vloni v květnu opatrovnictví zrušil. Policisté muži nechali zablokovat všechny účty.

Vyšetřovatelka muže po měsících vyšetřování obvinila, stíhání je vedeno na svobodě, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy