Osmnáctiletý motorkář zemřel při nehodě, neměl přilbu

ČTK ČTK
29. 6. 2012 9:21
Mladík jel pravděpodobně příliš rychle a nezvládl řízení
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR

Mníšek pod Brdy (u Prahy) - Při dopravní nehodě u Mníšku pod Brdy zemřel ve čtvrtek večer osmnáctiletý motocyklista.

Jel pravděpodobně příliš rychle a nezvládl řízení. Utrpěl zranění, kterým podlehl, řekla mluvčí policie Prahy-venkov Štěpánka Zatloukalová.

Nehoda se stala kolem 20:00 na silnici mezi obcemi Rymaně a Zahořany. Mladík neměl podle Zatloukalové na hlavě přilbu.

"Bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem a záchranáři mu již nemohli pomoci," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Nina Seyčková.

Podobná nehoda se podle ní stala večer také u Poříčí nad Sázavou, kde motocyklista nezvládl řízení a narazil do sloupku. Vrtulník ho s podezřením na poranění hlavy přepravil do nemocnice v Praze-Střešovicích.

 

Právě se děje

před 10 minutami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ochranný systém při testech odpojil běloruskou jadernou elektrárnu, v provozu je pouhé dva měsíce

Běloruská jaderná elektrárna byla v sobotu při testovací proceduře odpojena, protože se spustil ochranný systém reaktoru. Uvedlo to běloruské ministerstvo energetiky. Úroveň radiace v oblasti je ale podle ministerstva normální. Elektrárna u města Astravec byla spuštěna loni v listopadu.

"Ochranný systém byl aktivován při pilotním průmyslovém provozu prvního bloku, v jehož rámci jsou v současné době testovány systémy a zařízení," uvedlo ministerstvo. Úroveň radiace v okolí elektrárny je na běžné úrovni, dodal úřad.

První jaderná elektrárna v zemi se nachází na severu Běloruska, poblíž hranic s Litvou, a postavila ji ruská státní firma Rosatom za ruský úvěr deset miliard dolarů (217 miliard Kč). Provoz formálně zahájil prezident Alexandr Lukašenko 7. listopadu, kvůli poruše však musela být následující den odstavena. Opětovně spustila provoz a byla znovu připojena k síti 19. listopadu. Ministerstvo tehdy uvedl, že elektrárna pracuje na 40 procent své kapacity.

Zdroj: ČTK
Další zprávy