Opozice kritizovala vedení Kladna kvůli prodeji pozemků

ČTK ČTK
23. 11. 2011 7:09
Místo rychlého prodeje pozemků na náměstí Svobody by raději vypsala architektonickou soutěž
Město prodej pozemků podmiňuje tím, že na náměstí vznikne minimálně 300 parkovacích míst.
Město prodej pozemků podmiňuje tím, že na náměstí vznikne minimálně 300 parkovacích míst. | Foto: Město Kladno

Kladno - Vedení Kladna hledá investora, který by měl zájem o pozemky na náměstí Svobody. Pokud se kupec najde, bude za ně muset zaplatit nejméně 4000 korun za metr čtvereční, vyplynulo z jednání zastupitelstva.

Návrh vedení města však kritizovala opoziční Volba pro Kladno. Místo prodeje chtěla vypsat architektonickou soutěž, aby se podle ní město mohlo rozhodnout, jaká stavba v centru vznikne.

Usnesení městské rady, s kterým se zastupitelé seznámili, počítá s tím, že město v budoucnosti prodá pozemky v centru města o výměře 2500 metrů čtverečních.

Vedení města postupuje opačně, říká opozice

Stavební záměr případných zájemců musí být v souladu s územním plánem. Město prodej pozemků podmiňuje také tím, že na náměstí vznikne minimálně 300 parkovacích míst a zhruba třetina prostoru bude sloužit veřejným službám. Kladno také může od prodeje pozemků ustoupit bez udání důvodu.

Podle opozičního zastupitele a někdejšího primátora Milana Volfa (VPK) vedení města postupuje opačně, než by mělo. "Nevidím důvod, proč bychom museli rychle spěchat s prodejem náměstí Svobody," uvedl Volf.

Podle něj by se měla nejprve vypsat soutěž, z které by vyplynulo, co se na náměstí v centru města postaví. Teprve pak by prý měl následovat tendr na investora stavby.

Vedení města chce však zveřejněním záměru prodeje pozemků nejprve zjistit, kolik investorů by případně melo o pozemky zájem. "Budeme si moct mezi investory vybírat," řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Podle náměstka Miroslava Bernáška (ODS) budou o definitivním prodeji pozemků zastupitelé teprve rozhodovat v budoucnosti.

Podle Volfa však již existuje jeden investor, který prosazuje svoje zájmy a snaží se politické kluby přimět, aby jeho plány přijaly. V centru Kladna údajně chce postavit multifunkční dům s komerčními prostory, byty či garážemi. Investice do výstavby se podle některých zastupitelů vyšplhají až na miliardu korun.

 

Právě se děje

Další zprávy