Nemocný pediatr odchází, s rakovnickou nemocnicí se dohodl

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 10. 2014 11:03
Primářova výpověď platí k 25. září. Muž trpí maniodepresí, podle některých rodičů způsobil jejich dětem bolestivá zranění.
Nemocnice v Rakovníku.
Nemocnice v Rakovníku. | Foto: Nemocnice Rakovník

Rakovník - Bývalý primář pediatrického oddělení klatovské nemocnice opouští po dohodě rakovnickou nemocnici. Jeho údajné trýznění dětí zkoumá státní zastupitelství. Lékař informace o svém odchodu potvrdil a dohodu potvrdila bez dalších podrobností i Petra Škeříková, mluvčí rakovnické nemocnice. Vedení nemocnice s ním jednalo už minulý týden, lékař byl ale na nemocenské.

Primářova výpověď dohodou je platná k 25. září. "Ze strany nemocnice bylo jednání velmi korektní," řekl bývalý primář. O dalších svých plánovaných krocích nechtěl na základě dohody s právníky mluvit.

Klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová v úterý znovu otevřela už jednou odložený primářův případ. Rodiče malých pacientů si na něj stěžovali, že neadekvátními lékařskými zákroky jejich děti týral. Bývalý primář veškerá obvinění odmítá.

Na policii se letos obrátili téměř ve stejnou dobu rodiče asi deseti pacientů se stížnostmi, že lékař na přelomu let 2012 a 2013 způsobil jejich dětem bolestivá zranění, například při zavádění kanyl. Doktor se už dříve vyjádřil, že by kauza mohla být účelová, nechtěl ale nikoho obvinit.

Policie, která se případem zabývala pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ale případ v polovině září odložila. Podle znaleckého posudku bývalý primář trpí psychickou poruchou a v době svého počínání nebyl trestně odpovědný. Muž se při nástupu do rakovnické nemocnice pravděpodobně nepřiznal, že trpí maniodepresí.

Na podporu primáře vznikla v Rakovníku petice a lékaři z pražské Thomayerovy nemocnice sbírají podpisy na petici pro objektivní posouzení celého případu.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy