reklama
 
 

Nemocný pediatr odchází, s rakovnickou nemocnicí se dohodl

Aktualizováno 2. 10. 2014 11:03
Primářova výpověď platí k 25. září. Muž trpí maniodepresí, podle některých rodičů způsobil jejich dětem bolestivá zranění.

Rakovník - Bývalý primář pediatrického oddělení klatovské nemocnice opouští po dohodě rakovnickou nemocnici. Jeho údajné trýznění dětí zkoumá státní zastupitelství. Lékař informace o svém odchodu potvrdil a dohodu potvrdila bez dalších podrobností i Petra Škeříková, mluvčí rakovnické nemocnice. Vedení nemocnice s ním jednalo už minulý týden, lékař byl ale na nemocenské.

Primářova výpověď dohodou je platná k 25. září. "Ze strany nemocnice bylo jednání velmi korektní," řekl bývalý primář. O dalších svých plánovaných krocích nechtěl na základě dohody s právníky mluvit.

Klatovská státní zástupkyně Jiřina Vítovcová v úterý znovu otevřela už jednou odložený primářův případ. Rodiče malých pacientů si na něj stěžovali, že neadekvátními lékařskými zákroky jejich děti týral. Bývalý primář veškerá obvinění odmítá.

Na policii se letos obrátili téměř ve stejnou dobu rodiče asi deseti pacientů se stížnostmi, že lékař na přelomu let 2012 a 2013 způsobil jejich dětem bolestivá zranění, například při zavádění kanyl. Doktor se už dříve vyjádřil, že by kauza mohla být účelová, nechtěl ale nikoho obvinit.

Policie, která se případem zabývala pro podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ale případ v polovině září odložila. Podle znaleckého posudku bývalý primář trpí psychickou poruchou a v době svého počínání nebyl trestně odpovědný. Muž se při nástupu do rakovnické nemocnice pravděpodobně nepřiznal, že trpí maniodepresí.

Na podporu primáře vznikla v Rakovníku petice a lékaři z pražské Thomayerovy nemocnice sbírají podpisy na petici pro objektivní posouzení celého případu.

autor: ČTK | 2. 10. 2014 10:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama