Nemocnice pod palbou kritiky. Hrozí jí odpojení plynu

ČTK ČTK
19. 4. 2012 7:10
Sto sedmdesát ležících pacientů by se muselo přestěhovat do krajských nemocnic
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Královehradeckého kraje

Brandýs nad Labem - Společnost PP Hospitals, která vlastní nemocnici v Brandýse nad Labem, dluží firmě RWE více než dva miliony korun za plyn.

Nemocnici tak hrozí, že bude od příštího týdne odpojena od dodávek plynu a 170 ležících pacientů se bude muset přestěhovat do krajských nemocnic.

Uvedla to Česká televize.

"My jsme dlouhodobě jednali s majiteli této nemocnice, ale nenacházeli jsme tam vstřícné reakce," řekl televizi mluvčí RWE Martin Chalupský.

"Pokud se nemocnice nevzpamatuje a nezaplatí, tak my musíme zajistit péči o pacienty," uvedl středočeský hejtman David Rath (ČSSD).

Jednatel PP Hospital Petr Švikovský tvrdí, že s RWE už jedná o splátkovém kalendáři a že o zaměstnance i pacienty je postaráno. "RWE jsme vždycky platili po dohodě s RWR," řekl ČT.

Bývalí majitelé koupili nemocnici se sedmdesátiletou historií od kraje v roce 2007 za necelých osm milionů. Její okolní pozemky následně prodali městu za 38 milionů.

Zadlužené zařízení pak koupili současní vlastníci. Policie teď prověřuje několik trestních oznámení. V únoru se nemocnici podařilo zažehnat hrozící insolvenci.

 

Právě se děje

Další zprávy