reklama
 
 

Nehoda na dvě hodiny omezila provoz na dálnici D1 na Benešovsku, zasahoval vrtulník

Aktualizováno 10. 1. 2019 18:49
Dálnici D1 mezi Hořicemi na Pelhřimovsku a Loktem na Benešovsku uzavřela ve čtvrtek odpoledne nehoda dodávky, která zezadu narazila do kamionu. Hasiči vyprošťovali jednoho zraněného. Dálnice byla ve směru na Prahu zhruba hodinu zcela neprůjezdná, vytvořila se kolona. Provoz se podařilo plně obnovit po více než dvou hodinách.

Nehoda se stala kolem 16:00 na 72. kilometru ve směru od Brna. "Havarovalo tam nákladní vozidlo a dodávka. Na místě jsou složky Integrovaného záchranného systému," uvedla po 16:00 policejní mluvčí Markéta Johnová. Pro zraněného přiletěl vrtulník záchranné služby.

Kolem 17:00 se úsekem začalo jezdit jedním jízdním pruhem a za další více než hodinu byl provoz plně obnoven. Před místem nehody v tu chvíli čekali řidiči v šestikilometrové koloně.

Na místě zasahovali středočeští hasiči z Benešova a Zruče nad Sázavou a jejich kolegové z Humpolce na Vysočině. Podle mluvčího krajských hasičů Jaroslava Gabriela unikly na vozovku provozní kapaliny, hasiči je museli odstranit. "Byl to ale jen únik na vozovku, životní prostředí není ohroženo," dodal mluvčí.

autor: ČTK | 10. 1. 2019 17:03

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama