Na okraji Kladna hořelo osmdesát autovraků, kouř byl vidět na kilometry daleko

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 2. 2020 14:05
Zhruba 80 starých aut hořelo na okraji Kladna v městské části Dubí na autovrakovišti. Hasiči vyhlásili kvůli počtu zasahujících jednotek nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna. | Foto: ČTK

Požár v městské části Dubí se rozhořel v pátek po 14:00 odpoledne a nezpůsobil žádnou škodu. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele zahoření jednoho z autovraků při manipulaci na skládce. Hasiči nařídili majiteli vrakoviště dvoudenní dohled, aby se oheň případně znovu nerozhořel.

Požár na autovrakovišti na okraji Kladna.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna. | Foto: Radek Vičík

Vraky byly naskládané na hromadě o rozměrech zhruba 60 krát 30 metrů. Hasiči proti ohni bojovali nejen vodou, ale i těžkou pěnou. Vyhlášený byl nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných.

"Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, povolal velitel zásahu na místo Chemickou laboratoř Kamenice, která po příjezdu začala s měřením škodlivých látek v ovzduší v blízkosti požáru i ve směru šíření kouře," řekla Fliegerová. Žádné nebezpečné hodnoty naměřené nebyly, lidem v okolních obcích ale hasiči doporučili nevětrat.

Při zásahu se hasiči potýkali s nedostatkem vody, kterou museli na místo přivážet. Následně napustili kontejner vodou se smáčedlem, do kterého speciální technika vždy ponořila jedno vozidlo, které pak za pomoci dalšího kontejneru odvážela na volné prostranství.

Ze začátku byl hustý černý dým jasně viditelný z okolních obcí i dálnice D7. Podle Fliegerové šel dým mimo obydlenou oblast. Na místě mají hasiči chemickou laboratoř, která nenaměřila žádné unikající škodliviny.

Hasiči během odpoledne doporučili lidem v Buštěhradu a Hřebči, aby kvůli zápachu spáleniny nevětrali.

"Doporučení o nevětrání pro obyvatele Hřebče a Buštěhradu bylo odvoláno. Chemická laboratoř provedla opětovné měření, nebyly naměřeny žádné hodnoty. Hasební práce stále probíhají," řekla Fliegerová po 18:30.

 

Právě se děje

Další zprávy