Na okraji Kladna hořelo osmdesát autovraků, kouř byl vidět na kilometry daleko

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 2. 2020 14:05
Zhruba 80 starých aut hořelo na okraji Kladna v městské části Dubí na autovrakovišti. Hasiči vyhlásili kvůli počtu zasahujících jednotek nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna. | Foto: ČTK

Požár v městské části Dubí se rozhořel v pátek po 14:00 odpoledne a nezpůsobil žádnou škodu. Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele zahoření jednoho z autovraků při manipulaci na skládce. Hasiči nařídili majiteli vrakoviště dvoudenní dohled, aby se oheň případně znovu nerozhořel.

Požár na autovrakovišti na okraji Kladna.
Požár na autovrakovišti na okraji Kladna. | Foto: Radek Vičík

Vraky byly naskládané na hromadě o rozměrech zhruba 60 krát 30 metrů. Hasiči proti ohni bojovali nejen vodou, ale i těžkou pěnou. Vyhlášený byl nejdříve druhý, později třetí stupeň poplachu ze čtyř možných.

"Jelikož z požářiště vycházel hustý černý dým, povolal velitel zásahu na místo Chemickou laboratoř Kamenice, která po příjezdu začala s měřením škodlivých látek v ovzduší v blízkosti požáru i ve směru šíření kouře," řekla Fliegerová. Žádné nebezpečné hodnoty naměřené nebyly, lidem v okolních obcích ale hasiči doporučili nevětrat.

Při zásahu se hasiči potýkali s nedostatkem vody, kterou museli na místo přivážet. Následně napustili kontejner vodou se smáčedlem, do kterého speciální technika vždy ponořila jedno vozidlo, které pak za pomoci dalšího kontejneru odvážela na volné prostranství.

Ze začátku byl hustý černý dým jasně viditelný z okolních obcí i dálnice D7. Podle Fliegerové šel dým mimo obydlenou oblast. Na místě mají hasiči chemickou laboratoř, která nenaměřila žádné unikající škodliviny.

Hasiči během odpoledne doporučili lidem v Buštěhradu a Hřebči, aby kvůli zápachu spáleniny nevětrali.

"Doporučení o nevětrání pro obyvatele Hřebče a Buštěhradu bylo odvoláno. Chemická laboratoř provedla opětovné měření, nebyly naměřeny žádné hodnoty. Hasební práce stále probíhají," řekla Fliegerová po 18:30.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy