Na leteckém dni v Nymburku havarovalo malé letadlo. Spadlo ze 30 metrů, zemřeli dva lidé

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 6. 2016 16:49
Na leteckům dnu v Nymburku se při akrobacii zřítil ultralight s dvěma muži. Havárii ani jeden z nich nepřežil. Podle informací mohla nehodu způsobit chybná práce pilota. Vyšetřování příčiny může ale trvat i několik týdnů. Neštěstí vyšetřují odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS ÚO Žatec

Nymburk - Na nymburském letišti během sobotního leteckého dne zhruba hodinu po poledni havarovalo malé letadlo. "Šlo o typ ultralight, zemřeli v něm dva muži," řekla středočeská policejní mluvčí Michaela Richterová. Podle informací mohla nehodu způsobit chybná práce pilota, vyšetřování může ale trvat i několik týdnů.

Nehoda se stala po 13:00 nedaleko přistávací dráhy. "Došlo k pádu z asi 30 metrů," uvedla mluvčí. Šlo o jednomotorové dvoumístné letadlo, posádku tvořili dva muži středního věku.

"Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi, a to s možnou chybou pilota a případnou technickou závadou," řekl vedoucí nymburského policejního územního odboru Marek Jirouš. Trosky letadla budou z místa odvezeny k odborné expertize. "Byla také nařízena soudní pitva obou mužů," uvedl Jirouš.

Podle mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka na místě nic nehořelo, hasiči místo nehody zajistili.

K vyšetřování nehody přijeli i zástupci Letecké amatérské asociace a odborníci z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Podle pořadatelů se nehoda nestala při akrobacii. "K čemu došlo, je předmětem vyšetřování," řekl Oldřich Hořák z nymburského letiště.

Organizátoři akci hned po neštěstí přerušili, nebyl ale přerušen letecký provoz, letadla postupně odlétla.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy