Na dálnici D10 vedl chodec kolo, srazilo ho auto. Následně nabouraly i další vozy

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 9. 2018 10:52
Na dálnici D10 u Mladé Boleslavi vedl v sobotu večer chodec kolo, srazilo ho auto. Následně na místě havarovalo několik dalších dalších aut, sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.Nehoda se stala po 22:00 na 40. kilometru dálnice ve směru na Turnov. Osobní vůz srazil chodce, poté havarovala další vozidla. "Jedno z nich skončilo na střeše," uvedla Richterová. Muž, který vedl kolo, byl se zraněními záchranáři převezen do nemocnice. Podle zákona o provozu na silničních komunikacích je dálnice určena pouze pro motorová vozidla. Chodci ani cyklisté tedy na dálnici nesmí. Pokud svým jednáním cyklista způsobí škodu na majetku či zdraví, může vyšetřovatel změnit kvalifikaci na trestný čin.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy