reklama
 
 

Na D1 řádil další pirát, za nehodu mu hrozí 12 let

31. 12. 2010 11:20
Policie muže zadržela, vyšetřování bude probíhat na svobodě

Praha - Policie ve čtvrtek zadržela třiačtyřicetiletého muže, který svojí agresivní jízdou ohrožoval řidiče a způsobil nehodu na dálnici D1. Další vyšetřování případu bude probíhat na svobodě.

"Vazba nebyla uvalena, muž byl ve čtvrtek večer propuštěn," řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Řidič zakázkového mercedesu s nestandardním SPZ číslem "2222" údajně ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. Podle policistů se pachatel dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci, za což mu hrozí pět až 12 let vězení.

Úmyslně způsobil nehodu

Budská uvedla, že muž v bílém terénním automobilu nejprve mezi 15. a 20. kilometrem dálnice D1 ve směru na Brno dojel do bezprostřední nebezpečné vzdálenosti jiného vozidla, které jelo v levém jízdním pruhu.

"Předjel ho pravým jízdním pruhem a když se opět zařadil do levého pruhu, začal vytrvale a prudce brzdit tak, že donutil řidičku zcela zastavit v nejrychlejším pruhu dálnice," popsala Budská.

O několik kilometrů dál na 30. kilometru dálnice agresivní řidič stejnou situaci zopakoval. Řidič pomalejšího auta podle mluvčí v tomto případě nestačil včas zabrzdit a havaroval.

Pět let pro "piráta z D1"

Letos v listopadu uložil středočeský krajský soud Luboši Lacinovi pětiletý trest vězení a sedmiletý zákaz řízení, který vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1. Uznal ho vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví.

Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Mazda, na kterou svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili.

autoři: Domácí, ČTK | 31. 12. 2010 11:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama