Na Benešovsku hořela stodola, škoda za milion

ČTK ČTK
3. 2. 2013 10:24
V Kalné v noci hořela stodola se senem a zemědělskou technikou
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Pardubického kraje

Kalná - V Kalné na Benešovsku hořela v noci na neděli stodola se senem a zemědělskou technikou.

Oheň podle předběžných informací napáchal škodu milion korun, příčinu vyšetřovatelé zjišťují. Sdělila to mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Hasiči k události vyjížděli zhruba hodinu po půlnoci. "Střecha stodoly shořela, uvnitř byl uskladněn kombajn a traktor," uvedla mluvčí. Přibližně po třech hodinách hasiči dostali plameny pod kontrolu. Během dopoledne budou na místě zkoumat příčinu požáru.

V noci na neděli středočeští hasiči zasahovali také u požáru rodinného domu v Ouběnicích na Benešovsku. Kvůli technické závadě na klimatizaci shořela střecha domu, škoda byla odhadnuta na 400.000 korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy