Muž na Příbramsku vypadl z okna, letěl pro něj vrtulník

ČTK ČTK
16. 5. 2015 13:29
K dalšímu zraněnému, který se zřítil ze skály, zdravotníci vyjížděli na Mělnicko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Příbram/Mělník - Při pádu z pětimetrové výšky utrpěl muž z Příbramska vážné poranění hrudníku. K dalšímu zraněnému, který se zřítil ze skály, zdravotníci vyjížděli na Mělnicko, sdělila ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

První událost byla hlášena kolem 05:00. Na místo zamířila příbramská posádka rychlé lékařské pomoci a vrtulník pražské letecké záchranné služby. "Záchranáři muže s vážným poraněním hrudníku ošetřili, podali mu nitrožilně léky tišící bolest a bezpečně pacienta zafixovali proti pohybu, protože zasahující lékař měl podezření na poranění hrudní páteře," uvedla mluvčí. Vrtulník poté muže přepravil do pražské motolské nemocnice.

Druhý případ, u nějž také zasahovala letecká záchranná služba, se stal před 11:00 na Mělnicku. Muž si podle Effenbergerové při pádu asi z pětimetrové výšky zlomil žebra a zdravotníci měli podezření i na poranění páteře. Pacient skončil v nemocnici na pražských Vinohradech.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Policisté našli tělo jednoho z pohřešovaných mladíků, utopil se v Sázavě

Potápěči našli v neděli dopoledne v řece Sázavě na Kutnohorsku tělo jednoho z mladíků, po nichž od čtvrtka pátrali. Byla nařízena soudní pitva. Druhého chlapce policie stále hledá, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Dnes v dopoledních hodinách potápěči z poříčního oddělení Labe nalezli tělo utonulého šestnáctiletého mladíka v řece za jezem u Soběšína. O jeho nálezu jsme již vyrozuměli rodiče. Po druhém chlapci potápěči stále pátrají," uvedla mluvčí.

Chlapci ve věku 15 a 16 let se ztratili poblíž Masarykova tábora YMCA nedaleko Soběšína. Jejich zmizení bylo ohlášeno v noci na čtvrtek, dosavadní pátrací akce byly neúspěšné. Do hledání se kromě potápěčů zapojili i psovod a vrtulník s termovizí. Prohledávali řeku od místa, kde byli chlapci viděni naposledy, až k Českému Šternberku. Po pohřešovaných mladících bylo zároveň vyhlášeno celostátní pátrání.

Kromě toho v sobotu policisté prohledávali řeku Sázavu také u kempu Cíl v Sázavě na Benešovsku. Hledali šestapadesátiletého muže, který se šel v pátek vykoupat a od té doby byl pohřešovaný. Tělo našel potápěč zhruba po dvou hodinách pod hladinou řeky poblíž kempu.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Stovky lidí vyrazily za koupáním k Brněnské přehradě, na místě hrozí dopravní kolaps

U Brněnské přehrady kvůli velkému množství aut hrozí kolaps dopravy, lidé by měli využít k přepravě městské hromadné dopravy. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Podle něj strážníci museli řešit desítky dopravních přestupků.

Situace byla komplikovaná už v sobotu. "Kvůli silnému provozu doprava na některých místech úplně zkolabovala. Například v Hrázní ulici stála auta ve velmi dlouhé koloně a situaci komplikovala nevhodně odstavená vozidla po obou stranách silnice," uvedl Ghanem.

"Rádi bychom požádali návštěvníky celé rekreační oblasti, aby nejezdili autem a místo toho využili městskou hromadnou dopravu, která je doveze až k Přístavní ulici. V opačném případě je možné, že odpolede a v podvečer budou silnice u přehrady neúnosně přetížené," upozornil Ghanem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy