Muž na Příbramsku vypadl z okna, letěl pro něj vrtulník

ČTK ČTK
16. 5. 2015 13:29
K dalšímu zraněnému, který se zřítil ze skály, zdravotníci vyjížděli na Mělnicko.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Příbram/Mělník - Při pádu z pětimetrové výšky utrpěl muž z Příbramska vážné poranění hrudníku. K dalšímu zraněnému, který se zřítil ze skály, zdravotníci vyjížděli na Mělnicko, sdělila ČTK mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

První událost byla hlášena kolem 05:00. Na místo zamířila příbramská posádka rychlé lékařské pomoci a vrtulník pražské letecké záchranné služby. "Záchranáři muže s vážným poraněním hrudníku ošetřili, podali mu nitrožilně léky tišící bolest a bezpečně pacienta zafixovali proti pohybu, protože zasahující lékař měl podezření na poranění hrudní páteře," uvedla mluvčí. Vrtulník poté muže přepravil do pražské motolské nemocnice.

Druhý případ, u nějž také zasahovala letecká záchranná služba, se stal před 11:00 na Mělnicku. Muž si podle Effenbergerové při pádu asi z pětimetrové výšky zlomil žebra a zdravotníci měli podezření i na poranění páteře. Pacient skončil v nemocnici na pražských Vinohradech.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy