Lékaři zachránili ženu, která vypila vodku s metanolem

ČTK ČTK
2. 4. 2013 16:17
Žena z Kladenska je ve stabilizovaném stavu a nebude mít trvalé následky
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Praha/Slaný (Kladensko) - Mladá žena z Kladenska, kterou minulý týden přijali po otravě metanolem v pražské Všeobecné fakultní nemocnici, je ve stabilizovaném stavu a nebude mít trvalé následky.

Od neděle se o ni starají lékaři v nemocnici ve Slaném na Kladensku, kde by se měla zcela vyléčit, sdělili zástupci pražské a slánské nemocnice.

Středočeská záchranná služba informovala, že k ženě s dušností a nevolností vyjížděli ve čtvrtek před půlnocí.

Tvrdila jim, že o den dříve vypila půl litru vodky, a tak byla nejprve převezena do nemocnice ve Slaném. Kvůli podezření z otravy metanolem ji v pátek záchranáři převezli do Prahy.

"Je stabilizovaná. Vyjde z toho bez následků," upřesnil dnes zástupce primáře interního oddělení slánské nemocnice Ondřej Čermák.

Podle mluvčí policejního prezidia Štěpánky Zatloukalové byla žena vyslechnuta a policie zadržela několik lahví alkoholu, které musejí projít rozborem.

"Hledáme také, kde se alkohol objevil, a shromažďujeme další informace," dodala Zatloukalová. Zatím podle ní není jasné, jestli otrava přímo souvisí s metanolovou aférou, která vypukla loni v září, kdy v Havířově zemřeli na otravu alkoholem muž a jeho družka.

Metanolová kauza si od svého začátku vyžádala přes 40 obětí.

Nejvíc jich bylo v Moravskoslezském kraji. Ve středních Čechách kvůli otravě dosud zemřeli dva lidé.

Policie v souvislosti s otravami stíhá asi sedm desítek lidí z obecného ohrožení. Pachatelům hrozí tresty odnětí svobody na 12 až 20 let.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Koronavirus odsouvá zrušení střídání zimního a letního času, zřejmě na dlouho

Koronavirová krize odsouvá možné zrušení pravidelného střídání času, zřejmě na dlouhou dobu. Evropská komise původně navrhovala zrušení střídání času na letošní nebo příští rok, v současnosti se však o věci nejedná a je otázkou, zda se s ohledem na současnou krizi a její dopady téma na jednací stůl vůbec vrátí. Řekl to mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. V noci na neděli 25. října se hodinové ručičky ve 03:00 posunou o hodinu zpět.

Evropská komise v roce 2018 navrhla zrušení střídání času, ponechala však na členských státech, aby se dohodly na tom, který čas bude zaveden celoročně. Česká vláda předloni podpořila zavedení zimního, tedy standardního středoevropského astronomického času. Návrh komise ovšem ještě musí schválit unijní Rada a Evropský parlament, do té doby se nic nemění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy