Lékař poslal hocha domů, ten zemřel. Nemocnice se hájí

Radek Nohl Radek Nohl
28. 2. 2011 16:40
Lékaři dvakrát poslali desetiletého chlapce domů. Ujišťují, že nepochybili
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Záchranná služba Středočeského kraje

Praha - Vedení Fakultní Thomayerovy nemocnice v Krči odmítá, že by její lékaři pochybili, když v sobotu večer poslali domů desetiletého chlapce. Ten ale po několika hodinách zemřel.

Mluvčí nemocnice Martina Štanclová v pondělí Aktuálně.cz řekla, že ho vyšetřili a odebrali mu krev.

"Testy ale neprokázaly ani infekci, ani zánět," prohlásila Štanclová.

Proto podle ní dali lékaři chlapci léky a poslali ho domů. "K zanedbání péče nedošlo," tvrdí mluvčí nemocnice.

Ještě v neděli odpoledne však Štanclová tvrdila, že desetiletého chlapce na dětské klinice neošetřovali. Přitom ho tam poslali z pohotovosti, kterou v areálu Thomayerovy nemocnice provozuje společnost Pragomedika.

Stav desetiletého dítěte se ale po vyšetření dramaticky zhoršoval. Hoch v neděli před polednem přestal dýchat a upadl do bezvědomí.

"Měl čtyřicetistupňové horečky a byl apatický," řekla Aktuálně.cz mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Pomoci se mu snažil jeho otec, kterého dispečerka naváděla, jak má poskytnout první pomoc. V oživování pokračovali i záchranáři. Ti mezitím na místo přijeli.

"Resuscitovali ho přes půl hodiny," dodala Janečková. Chlapci ale už nepomohli.

Proč hoch zemřel, nikdo neví. "Byla nařízena pitva. Výsledky budeme mít pravděpodobně v pátek," prohlásil mluvčí policie Prahy-východ Zdeněk Chalupa.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Většina opozice nechce hlasování o nedůvěře vládě, tvrdí Pekarová

Opozice pravděpodobně nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě, o kterém uvažovala poté, co do Česka dorazil audit Evropské komise na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) a nejvyšší státní zástupce rozhodl, že bude pokračovat trestní stíhání předsedy vlády v případu Čapího hnízda.

Lídři opozice mluvili o eventuálním hlasování o nedůvěře na čtvrteční schůzce, uvedla Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

"Byla řešena možnost svolání mimořádné schůze s cílem vyslovit nedůvěru vládě, což většinou ostatní opoziční strany nechtěly. Byl to můj návrh, respektuji, že většina opozitních stran nechce hlasování o nedůvěře vládě vyvolat," uvedla.

Další zprávy