Kvůli strhnuté koleji stojí trať u Nymburka, dopravu komplikuje nehoda. Omezení potrvá hodiny

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 6. 2018 10:27
Mezi Nymburkem a Lysou nad Labem je zajištěna v omezeném rozsahu náhradní autobusová doprava.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nymburk - Železniční provoz mezi Lysou nad Labem a Nymburkem je od rána přerušený kvůli vykolejenému osobnímu vlaku u nymburského hlavního nádraží. Nehoda se stala brzo ráno při posunování soupravy. Odhadovaná škoda je zhruba 400 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.

Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Kolínem bude pravděpodobně ještě několik hodin zastavený, omezení se dotkne desítek spojů, uvádí web Českých drah.

Nehoda se stala kolem 04:00. Mimo koleje skončil jeden vagón. "Na místě je nyní nehodový vlak, který vrátí vykolejenou soupravu zpět na trať. Orientačně to odhadujeme do 13:00, ale může se to samozřejmě změnit," sdělil mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Pavel Tesař. Samotná trať podle něj poškozená zřejmě není.

V noci a ráno provoz na stejné trase komplikovala ještě spadlá trolej v nedaleké stanici Kostomlaty nad Labem. "Nákladní vlak se tam kolem 23:00 srazil s prověšeným trakčním vedením," řekl Drápal. Při nehodě nebyl rovněž nikdo zraněn, škoda je asi 180 tisíc korun. Tato závada již byla odstraněna, uvedl Tesař.

Podle ČD bylo několik rychlíků mezi Lysou nad Labem a Kolínem zrušeno bez náhrady. "Z důvodu nedostatečného množství autobusů nejsou vlaky dálkové dopravy nahrazeny autobusy," uvedly ČD. Lidé, kteří chtějí jet z Kolína do Ústí nad Labem, by měli využít vlakové spojení ve směru na Prahu, jízdné doplácet nemusí. Cestující z Poděbrad a Nymburka mohou použít rychlíky na trati Trutnov hl. n. - Hradec Králové hl. n. - Praha hl. n., které jedou odklonem přes Poříčany.

Mezi Nymburkem a Kostomlaty je zajištěna v omezeném rozsahu náhradní autobusová doprava. Nezastavuje ale ve stanici Kamenné Zboží.

 

Právě se děje

Další zprávy