Kolín zajišťuje vodárenskou věž, na větší opravy nemá

ČTK ČTK
22. 9. 2012 17:00
Radnice zatím vynaložila 1,2 milionu korun, opravy by stály 10 milionů
Kolín
Kolín | Foto: Aktuálně.cz

Kolín - V Kolíně zachraňují bývalou vodárenskou věž, která se před časem stala kulturní památkou. Objekt v současnosti zabezpečují, aby dále nechátral. 

Radnice na úpravy vynaložila kolem 1,2 milionu korun, část nákladů pokryje dotace od státu. Na plnohodnotnou opravu, která by stála přes deset milionů korun, ale město nemá peníze. 

"Práce, které se tam dějí, zabezpečí objekt tak, aby nechátral. Nebude do něj zatékat, ochozy kolem budou znova oplechované," řekl místostarosta Jan Pospíšil (TOP 09).

Město by do budoucna chtělo v okolí věže vytvořit odpočinkovou zónu s lavičkami. V současnosti je objekt prázdný a nijak se nevyužívá.

Bývalá vodárenská věž je jednou z dominant města. Byla postavena v roce 1930 jako dílo architektů Františka Jandy a Jana Hráského. 

Původní majitel, vodohospodářská společnost, ji před lety prodal soukromníkovi, ten potom dalšímu zájemci. Objekt mezitím chátral. Nakonec ho získalo město.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy