Kolín zajišťuje vodárenskou věž, na větší opravy nemá

ČTK ČTK
22. 9. 2012 17:00
Radnice zatím vynaložila 1,2 milionu korun, opravy by stály 10 milionů
Kolín
Kolín | Foto: Aktuálně.cz

Kolín - V Kolíně zachraňují bývalou vodárenskou věž, která se před časem stala kulturní památkou. Objekt v současnosti zabezpečují, aby dále nechátral. 

Radnice na úpravy vynaložila kolem 1,2 milionu korun, část nákladů pokryje dotace od státu. Na plnohodnotnou opravu, která by stála přes deset milionů korun, ale město nemá peníze. 

"Práce, které se tam dějí, zabezpečí objekt tak, aby nechátral. Nebude do něj zatékat, ochozy kolem budou znova oplechované," řekl místostarosta Jan Pospíšil (TOP 09).

Město by do budoucna chtělo v okolí věže vytvořit odpočinkovou zónu s lavičkami. V současnosti je objekt prázdný a nijak se nevyužívá.

Bývalá vodárenská věž je jednou z dominant města. Byla postavena v roce 1930 jako dílo architektů Františka Jandy a Jana Hráského. 

Původní majitel, vodohospodářská společnost, ji před lety prodal soukromníkovi, ten potom dalšímu zájemci. Objekt mezitím chátral. Nakonec ho získalo město.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy