Jak vyrostly sklady v kraji Josefa Lady

Jak vyrostly sklady v kraji Josefa Lady
"Ten kus země mezi Hrusicemi a Prahou, nádherný kraj, byl celý život mým rájem,
mou inspirací," píše Josef Lada v Kronice mého života.
Malebný kraj jihovýchodně od Prahy však 10 let po jeho smrti nemilosrdně proťala dálnice D1 a...
...20 let po "sametové revoluci" trůní na mnoha polích a pastvinách kolem obří skladové haly.
Ladův kraj dnes tvoří 24 obcí, které chtějí upozornit na krásy tohoto mikroregionu.  Zároveň se ale do něj stále více zakusuje komerční zástavba.
Foto: Jan Langer
Jan Langer
13. 4. 2011 11:15

Modletice - "Ten kus země mezi Hrusicemi a Prahou, nádherný kraj, byl celý život mým rájem, mou inspirací," píše Josef Lada v Kronice mého života.

Malebný kraj jihovýchodně od Prahy však 10 let po jeho smrti nemilosrdně proťala dálnice D1 a po revoluci se na mnoha polích a pastvinách kolem ní usadily obří haly.

Ladův kraj dnes tvoří 24 obcí, které chtějí upozornit na krásy mikroregionu - o těch bude příští reportáž. Tato vám ukáže, jak to vypadá, když v kraji Lady vyrostou sklady.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy