Hejtman Řihák zaměstnával svou sestru jako poradkyni

ČTK ČTK
15. 10. 2013 10:47
Post zastávala rok a půl, přestože něměla v daném oboru praxi ani vzdělání.
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Příbram - Nynější středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD) ještě jako příbramský starosta na rok a půl zaměstnal svou sestru. Za poradenství v oblasti volnočasových aktivit dětí a prevence kriminality mládeže inkasovala téměř 390 tisíc korun, přestože v tomto oboru neměla žádné vzdělání ani praxi.

Napsal to server Příbramsko.eu. Podle něj Řihákovi rok a půl radil i opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram), který za poradenskou činnost v oblasti školství dostal zhruba 367 tisíc korun.

Kareš mimo jiné uvedl, že jeho "pracovní úvazek nebyl pevný a každý měsíc byla celková odměna za konkrétně odpracované hodiny, kdy byl každý můj přehled kontrolován a odsouhlasen".

Kaiserová místo poradkyně zastávala od ledna 2011 do září 2012, byla také příbramskou radní a zastupitelkou za ČSSD. Na základě dohody o pracovní činnosti s příbramskou radnicí si měsíčně k výplatě přilepšila průměrně o 20 tisíc korun.

Podle serveru, který údaje získal díky zákonu o svobodném přístupu k informacím, byla Kaiserová nejlépe placeným poradcem.

Server také upozornil, že v době svého poradenství pro radnici Kaiserová neměla ani maturitu. Získala ji až letos. Příbramská radnice jí v roce 2011 proplatila také dvě faktury za 44 500 korun za propagační předměty, napsal server.

Středoškolský učitel Kareš byl podle sdělení radnice poradcem starosty v oblasti školství, prezentace městských škol v zahraničí a spolupráce se středními školami.

Tuto práci vykonával na základě dohody o pracovní činnosti od března 2011 do září 2012. Zároveň byl ale dlouhodobě jedním z nejaktivnějších opozičních zastupitelů na příbramské radnici.

 

Právě se děje

Další zprávy