Hejtman Řihák zaměstnával svou sestru jako poradkyni

ČTK ČTK
15. 10. 2013 10:47
Post zastávala rok a půl, přestože něměla v daném oboru praxi ani vzdělání.
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Příbram - Nynější středočeský hejtman Josef Řihák (ČSSD) ještě jako příbramský starosta na rok a půl zaměstnal svou sestru. Za poradenství v oblasti volnočasových aktivit dětí a prevence kriminality mládeže inkasovala téměř 390 tisíc korun, přestože v tomto oboru neměla žádné vzdělání ani praxi.

Napsal to server Příbramsko.eu. Podle něj Řihákovi rok a půl radil i opoziční zastupitel Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram), který za poradenskou činnost v oblasti školství dostal zhruba 367 tisíc korun.

Kareš mimo jiné uvedl, že jeho "pracovní úvazek nebyl pevný a každý měsíc byla celková odměna za konkrétně odpracované hodiny, kdy byl každý můj přehled kontrolován a odsouhlasen".

Kaiserová místo poradkyně zastávala od ledna 2011 do září 2012, byla také příbramskou radní a zastupitelkou za ČSSD. Na základě dohody o pracovní činnosti s příbramskou radnicí si měsíčně k výplatě přilepšila průměrně o 20 tisíc korun.

Podle serveru, který údaje získal díky zákonu o svobodném přístupu k informacím, byla Kaiserová nejlépe placeným poradcem.

Server také upozornil, že v době svého poradenství pro radnici Kaiserová neměla ani maturitu. Získala ji až letos. Příbramská radnice jí v roce 2011 proplatila také dvě faktury za 44 500 korun za propagační předměty, napsal server.

Středoškolský učitel Kareš byl podle sdělení radnice poradcem starosty v oblasti školství, prezentace městských škol v zahraničí a spolupráce se středními školami.

Tuto práci vykonával na základě dohody o pracovní činnosti od března 2011 do září 2012. Zároveň byl ale dlouhodobě jedním z nejaktivnějších opozičních zastupitelů na příbramské radnici.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy