reklama
 
 

Hasiči zasypaného dělníka nezachránili. Zemřel v jámě

21. 9. 2010 14:51
K nehodě došlo krátce před polednem při výkopu kanalizační přípojky

Kladno - Hasiči se několik hodin snažili zachránit dělníka, kterého ve výkopu zavalila zemina. Asi ve čtvrt na tři odpoledne lékař konstatoval mužovo úmrtí.

K nehodě došlo v 11:26 v Kladně při rekonstrukci Vašíčkovy ulice. V jámě se náchazel ještě druhý dělník, který šel svému kolegovi pomoci.

Na prvního muže, který byl ve vykopané strouze, se sesula hlína a až po ramena ho uvěznila pod zemí, řekl Aktuálně.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Situaci ale zkomplikovaly další sesuvy, a proto nad něj kolegové umístili lžíci bagru, aby jej ochránila. Jeden z nich navíc slezl do výkopu, aby byl zasypanému muži nablízku.

Hasiči se nejprve museli vypořádat se zeminou, která byla kolem lžíce bagru a poté pokračovali vyprošťováním zavaleného dělníka. Na místo později dorazil i speciální bagr s odsavačem zeminy. 

"Hasičům se po tříhodinové práci podařilo prokopat k lžíci bagru, která muži měla tvořit malou vzduchovou kapsu před obličejem a k dělníkovi se tak mohli dostat i záchranáři. Zasahující lékař bohužel mohl už pouze konstatovat jeho smrt," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

autor: Domácí | 21. 9. 2010 14:51

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama