Hasiči zasypaného dělníka nezachránili. Zemřel v jámě

Domácí Domácí
21. 9. 2010 14:51
K nehodě došlo krátce před polednem při výkopu kanalizační přípojky
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Kladno - Hasiči se několik hodin snažili zachránit dělníka, kterého ve výkopu zavalila zemina. Asi ve čtvrt na tři odpoledne lékař konstatoval mužovo úmrtí.

K nehodě došlo v 11:26 v Kladně při rekonstrukci Vašíčkovy ulice. V jámě se náchazel ještě druhý dělník, který šel svému kolegovi pomoci.

Na prvního muže, který byl ve vykopané strouze, se sesula hlína a až po ramena ho uvěznila pod zemí, řekl Aktuálně.cz mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan.

Situaci ale zkomplikovaly další sesuvy, a proto nad něj kolegové umístili lžíci bagru, aby jej ochránila. Jeden z nich navíc slezl do výkopu, aby byl zasypanému muži nablízku.

Hasiči se nejprve museli vypořádat se zeminou, která byla kolem lžíce bagru a poté pokračovali vyprošťováním zavaleného dělníka. Na místo později dorazil i speciální bagr s odsavačem zeminy. 

"Hasičům se po tříhodinové práci podařilo prokopat k lžíci bagru, která muži měla tvořit malou vzduchovou kapsu před obličejem a k dělníkovi se tak mohli dostat i záchranáři. Zasahující lékař bohužel mohl už pouze konstatovat jeho smrt," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 36 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy