Hasiči v Byšici evakuovali 25 lidí, hořela klimatizace

ČTK ČTK
19. 6. 2013 14:36
Oheň napáchal půlmilionovou škodu, příčinou byla technická závada na elektroinstalaci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Byšice - V Byšici na Mělnicku ve středu hořelo v třípatrové administrativní budově.

Hasiči z ní evakuovali 25 lidí. Oheň napáchal půlmilionovou škodu, příčinou byla technická závada na elektroinstalaci, řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Lidé si před polednem všimli dýmu, který z budovy vycházel. Podle Kostkové hořela klimatizace, kabely a rozvodná skříň. Po 40 minutách dostali hasiči oheň pod kontrolu, nikdo nebyl při zásahu zraněn.

Kouř pronikl i do přilehlé výrobní haly, konečná škoda tak může být podle Kostkové ještě vyšší.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy