reklama
 
 

Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly v Lysé nad Labem

Aktualizováno 16. 10. 2018 11:44
Výrobní hala začala hořet v pondělí večer kolem 19:00.

Lysá nad Labem (Nymbursko) - Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem. Výrobní hala začala hořet v pondělí kolem 19:00.

"Celý zásah se obešel bez zranění," řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková. Majitel, který byl v pondělí večer na místě, odhadl škodu na více než 100 milionů korun. Podle člena vedení firmy, který ale nechtěl být jmenován, stojí výroba a v práci je jen minimum zaměstnanců, kteří se podílejí na odstraňování škod. V hale byla výroba a sklad.

Na místě zůstaly po 11:00 tři jednotky hasičů s výškovou technikou pro případ, že by se znovu rozhořel oheň. Na místě již pracují vyšetřovatelé, kteří určí příčinu vzniku požáry. V hale stále hoří jedno menší ohnisko, které ale hasiči nechají dohořet.

"V současné době se vyšetřovatelé dostali do té budovy, kde událost zadokumentovali. Máme několik verzí, se kterými pracujeme, může to být nedbalost, může to být závada na elektroinstalaci, může to být závada na stroji. S úmyslem zatím nepracujeme," řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda. Podle něj budou dnes vyšetřovatelé vyslýchat svědky, kteří požáru viděli v jeho počátku. Příčina vzniku požáru bude známá nejdříve příští týden.

Hasiči dostali požár pod kontrolu v pondělí před 23:00. V úterý ve 2:30 snížili stupeň poplachu z třetího na první.

Podle zástupce vedení firmy v hale, která hořela, obvykle pracovalo zhruba 30 lidí. Hala je odpojena od sítí. Kdy bude obnovena výroba, zatím není jasné. Podle Svobody bude pravděpodobně nutná demolice, protože jsou popraskané nosné části budovy.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý - zvláštní, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Společnost Kovona byla založena v roce 1913, v roce 2017 zaměstnávala asi 150 lidí. Vyrábí například kovové šatní skříně, kartotéky, archivační skříně, stoly nebo police. Firma svůj nábytek také vyváží například do Německa, Francie, Belgie, skandinávských zemí nebo do Španělska, uvádí Kovona na svém webu.

autor: ČTK | 16. 10. 2018 7:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Středočeský kraj

  reklama
  reklama
  reklama