Hampl rezignuje na post místopředsedy Bloku proti islámu, chce kandidovat do Senátu

ČTK ČTK
22. 4. 2016 16:54
Místopředseda Bloku proti islámu Petr Hampl rezignuje na svůj post ve hnutí. Uvedl to v prohlášení na facebookovém profilu strany. Místo kampaně do zastupitelstva ve Středočeském kraji se bude soustředit na kandidaturu do Senátu, kam se chce dostat v berounském obvodě. "Po několika týdnech intenzivní kampaně se ukazuje, že je nad moje síly zvládnout tak rozsáhlý region. Proto jsem se rozhodl zvolit racionálnější strategii a zaměřit všechny síly na oblast, která se zvládnout dá," uvedl. Právě i soustředěním na kampaň v Berouně zdůvodnil svůj odchod z pozice místopředsedy Bloku proti islámu. Hamplovu kandidaturu do Senátu podpořil předseda strany Úsvit - Národní koalice Miroslav Lidinský.
Petr Hampl na demonstraci proti politice EU, české vládě a imigrační politice.
Petr Hampl na demonstraci proti politice EU, české vládě a imigrační politice. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 24 minutami

Senát USA schválil zákaz aplikace TikTok na vládních zařízeních

Americký Senát dnes schválil návrh zákona, který federálním zaměstnancům zakazuje používat čínskou aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok na vládních zařízeních. Informovala o tom agentura Reuters. Bílý dům v poslední době hrozí, že aplikaci ve Spojených státech zakáže úplně.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Ozbrojenec drží tři rukojmí v bance v Le Havru, další tři propustil

Ozbrojený muž dnes zajal šestici rukojmích v jedné z bank v severofrancouzském městě Le Havre. Během vyjednávání s policií tři rukojmí propustil, informovala francouzská média. Podle zdrojů televizní stanice RTL se domáhá osvobození Palestinců vězněných Izraelem.

Na místě zasahuje zvláštní policejní jednotka, která uzavřela okruh 500 metrů kolem banky v přístavním městě. Podle zdrojů RTL je 34letý muž policii znám v souvislosti se svým radikálním smýšlením.

Policii se propuštění tří rukojmích podařilo dosáhnout po několika hodinách vyjednávání, přičemž nikdo nebyl zraněn.

Zdroj: ČTK
Další zprávy