Hampl rezignuje na post místopředsedy Bloku proti islámu, chce kandidovat do Senátu

ČTK ČTK
22. 4. 2016 16:54
Místopředseda Bloku proti islámu Petr Hampl rezignuje na svůj post ve hnutí. Uvedl to v prohlášení na facebookovém profilu strany. Místo kampaně do zastupitelstva ve Středočeském kraji se bude soustředit na kandidaturu do Senátu, kam se chce dostat v berounském obvodě. "Po několika týdnech intenzivní kampaně se ukazuje, že je nad moje síly zvládnout tak rozsáhlý region. Proto jsem se rozhodl zvolit racionálnější strategii a zaměřit všechny síly na oblast, která se zvládnout dá," uvedl. Právě i soustředěním na kampaň v Berouně zdůvodnil svůj odchod z pozice místopředsedy Bloku proti islámu. Hamplovu kandidaturu do Senátu podpořil předseda strany Úsvit - Národní koalice Miroslav Lidinský.
Petr Hampl na demonstraci proti politice EU, české vládě a imigrační politice.
Petr Hampl na demonstraci proti politice EU, české vládě a imigrační politice. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy