Dvojici z Berounska hrozí až 10 let za výrobu pervitinu

ČTK ČTK
24. 4. 2012 9:46
Dvojice z Chlustiny se podle policie výrobou a prodejem drogy zabývala asi půl roku
Ilustrační foto: Pervitin.
Ilustrační foto: Pervitin. | Foto: Policie ČR

Chlustina - Kriminalisté obvinili muže a ženu, které podezírají z výroby pervitinu v Chlustině na Berounsku. Drogu podle nich v regionu také prodávali.

Čtyřiatřicetiletý muž drogu podle kriminalistů opakovaně vařil na různých místech Berounska a Rokycanska, čtyřiadvacetiletá žena fungovala jako dealerka.

Hrozím jim až deset let vězení, sdělila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Dvojice podle policie pervitin vařila a prodávala nejméně od loňského listopadu.

"Muž, který obviněnému poskytl prostory k výrobě drogy, obdržel od obviněného několik dávek pervitinu zdarma jako protislužbu za pronájem těchto prostor," uvedla Pučelíková.

Případ pro kriminalisty zatím nekončí. Zjistili totiž, že v případu významně figurují další lidé, kteří budou po získání důkazů rovněž obviněni.

Ve Středočeském kraji nejde o ojedinělý případ zásahu proti výrobcům a dealerům drog.

Nedávno byl například v Mladé Boleslavi zatčen čtyřiadvacetiletý muž, který podle policie od loňského června prodal pervitin za více než 40.000 korun. Za město dealerů a narkomanů bývají považovány Pečky na Kolínsku, kde policie často dělá akce zaměřené na distributory drog.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy