Dvojici z Berounska hrozí až 10 let za výrobu pervitinu

ČTK ČTK
24. 4. 2012 9:46
Dvojice z Chlustiny se podle policie výrobou a prodejem drogy zabývala asi půl roku
Ilustrační foto: Pervitin.
Ilustrační foto: Pervitin. | Foto: Policie ČR

Chlustina - Kriminalisté obvinili muže a ženu, které podezírají z výroby pervitinu v Chlustině na Berounsku. Drogu podle nich v regionu také prodávali.

Čtyřiatřicetiletý muž drogu podle kriminalistů opakovaně vařil na různých místech Berounska a Rokycanska, čtyřiadvacetiletá žena fungovala jako dealerka.

Hrozím jim až deset let vězení, sdělila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Dvojice podle policie pervitin vařila a prodávala nejméně od loňského listopadu.

"Muž, který obviněnému poskytl prostory k výrobě drogy, obdržel od obviněného několik dávek pervitinu zdarma jako protislužbu za pronájem těchto prostor," uvedla Pučelíková.

Případ pro kriminalisty zatím nekončí. Zjistili totiž, že v případu významně figurují další lidé, kteří budou po získání důkazů rovněž obviněni.

Ve Středočeském kraji nejde o ojedinělý případ zásahu proti výrobcům a dealerům drog.

Nedávno byl například v Mladé Boleslavi zatčen čtyřiadvacetiletý muž, který podle policie od loňského června prodal pervitin za více než 40.000 korun. Za město dealerů a narkomanů bývají považovány Pečky na Kolínsku, kde policie často dělá akce zaměřené na distributory drog.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy