Soud poslal do vazby muže, který je podezřelý v případu úmrtí osmnáctiměsíčního dítěte

Muže podezřelého z podílu na smrti dítěte v Nymburku poslal soud do vazby. Policisté ho stíhají za těžké ublížení na zdraví, případ dál vyšetřují. Osmnáctiměsíční dítě zemřelo v noci na úterý. Soudní pitva prokázala stopy násilí na jeho těle, další okolnosti případu policie nezveřejnila. Dvaatřicetiletého druha matky dítěte policisté zadrželi ve středu. Za ublížení na zdraví mu v případě odsouzení hrozí až deset let vězení, vyloučeno ale není ani překvalifikování trestného činu. "Kriminalisté na případu dál pracují," dodal středočeský policejní mluvčí Jakub Vinčálek.
Muž podezřelý z podílu na smrti dítěte skončil ve vazbě. (Ilustrační foto)
Muž podezřelý z podílu na smrti dítěte skončil ve vazbě. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

před 55 minutami

Slávistická devatenáctka na Interu schytala čtyři góly

Fotbalistům Slavie do 19 let nevyšel vstup do Youth League, která je mládežnickou obdobou Ligy mistrů. Pražané v úvodním duelu skupiny v Miláně proti Interu zaostávali a favoritovi podlehli vysoko 0:4. Domácí dali dva góly z penalt a dvakrát se trefil Sebastiano Esposito.

Sedmnáctiletý útočník otevřel skóre v 29. minutě, kdy se obtočil kolem obránce a střelou mezi nohy překonal slávistického gólmana Surovčíka, který už v sedmé minutě nahradil zraněnou jedničku Sirotníka.

Inter soupeře jasně přestřílel a po změně stran přidal další tři branky. V 58. minutě Esposito s přehledem proměnil penaltu po zákroku Štětky a o 20 minut později se povedenou střelou zpoza vápna prosadil Oristanio. V 86. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Hošek a už v nastavení z dalšího pokutového kopou překonal Surovčíka Vergani.

V dalších zápasech skupiny se slávističtí mladíci stejně jako A-tým v Lize mistrů utkají s Dortmundem a Barcelonou. České maximum v Youth League drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.