Na pochod do Prčice vyrazilo 22 000 lidí, hokeji navzdory

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 5. 2015 17:02
Jubilejní padesátý ročník pochodu mohl podle pořadatelů být ještě vyšší, kdyby se nekonalo hokejové semifinále s Kanadou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Policar

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Jubilejní padesátý ročník pochodu Praha - Prčice přilákal téměř 22 000 příznivců turistiky.

To je více než loni, kdy se akce zúčastnilo zhruba 15 000 lidí, oznámila jedna z hlavních organizátorek Dana Bakošová.

Pořadatelé letos pro pěší připravili 16 tras dlouhých od 23 do 70 kilometrů. Nejvíce kilometrů urazili ti, kteří se na start vydali z Prahy. Čtyři trasy byly určeny pro cyklisty a jedna třináctikilometrová pro vozíčkáře.

Podle Bakošové na trasy pochodu vyrazilo celkem 21 928 účastníků. "To je počet lidí, kteří odstartovali. Někteří jsou už v cíli, většina ještě ne," uvedla po 16:00.

Podle dalšího z organizátorů Petra Karlovského dorazili do Sedlce-Prčice mezi prvními cyklisté a pochodníci z kratších tras, zejména z té dětské. "Mimochodem část organizátorů ráno odstartovala dětskou trasu a doběhli sem kolem 11:00, aby mohli nastoupit do stánku," uvedl Karlovský.

V letošním roce pořadatelé vzhledem ke kulatému výročí i příznivé předpovědi počasí předpokládali, že by účast mohla být vyšší.

Podle Bakošové ji odhadovali zhruba na 20 000 až 22 000 lidí, a tak jsou s výsledkem spokojeni. Mnozí turisté ale podle nich dali přednost sledování českých hokejistů v semifinále mistrovství světa proti Kanadě. "Věřím, že nám to nějakou tisícovku odebralo," dodal Karlovský.

Historicky nejmasovější ročník pochodu se uskutečnil v roce 1981, kdy krajinou středních Čech procházelo na 35 000 lidí.

Dnes již legendární turistická akce s nepřerušenou tradicí začala 17. dubna 1966. Tehdy se prvních 469 výletníků rozhodlo pěšky překonat vzdálenost 100 000 loktů českých, tedy zhruba 60 kilometrů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy