Mimořádná zpráva

Na pochod do Prčice vyrazilo 22 000 lidí, hokeji navzdory

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 5. 2015 17:02
Jubilejní padesátý ročník pochodu mohl podle pořadatelů být ještě vyšší, kdyby se nekonalo hokejové semifinále s Kanadou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Policar

Sedlec-Prčice (Příbramsko) - Jubilejní padesátý ročník pochodu Praha - Prčice přilákal téměř 22 000 příznivců turistiky.

To je více než loni, kdy se akce zúčastnilo zhruba 15 000 lidí, oznámila jedna z hlavních organizátorek Dana Bakošová.

Pořadatelé letos pro pěší připravili 16 tras dlouhých od 23 do 70 kilometrů. Nejvíce kilometrů urazili ti, kteří se na start vydali z Prahy. Čtyři trasy byly určeny pro cyklisty a jedna třináctikilometrová pro vozíčkáře.

Podle Bakošové na trasy pochodu vyrazilo celkem 21 928 účastníků. "To je počet lidí, kteří odstartovali. Někteří jsou už v cíli, většina ještě ne," uvedla po 16:00.

Podle dalšího z organizátorů Petra Karlovského dorazili do Sedlce-Prčice mezi prvními cyklisté a pochodníci z kratších tras, zejména z té dětské. "Mimochodem část organizátorů ráno odstartovala dětskou trasu a doběhli sem kolem 11:00, aby mohli nastoupit do stánku," uvedl Karlovský.

V letošním roce pořadatelé vzhledem ke kulatému výročí i příznivé předpovědi počasí předpokládali, že by účast mohla být vyšší.

Podle Bakošové ji odhadovali zhruba na 20 000 až 22 000 lidí, a tak jsou s výsledkem spokojeni. Mnozí turisté ale podle nich dali přednost sledování českých hokejistů v semifinále mistrovství světa proti Kanadě. "Věřím, že nám to nějakou tisícovku odebralo," dodal Karlovský.

Historicky nejmasovější ročník pochodu se uskutečnil v roce 1981, kdy krajinou středních Čech procházelo na 35 000 lidí.

Dnes již legendární turistická akce s nepřerušenou tradicí začala 17. dubna 1966. Tehdy se prvních 469 výletníků rozhodlo pěšky překonat vzdálenost 100 000 loktů českých, tedy zhruba 60 kilometrů.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 52 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy