Dívka z Kladenska se v den vysvědčení oběsila v lesíku u školy

Domácí Domácí
1. 7. 2016 10:28
Osmnáctiletá dívka z Kladenska se oběsila nedaleko buštěhradské základní škole v den vysvědčení. Původní zprávy hovořily o tom, že dívce bylo přibližně třináct let, podle informací Blesk.cz ale byla o pět let starší. Dívka nebyla žákyní školy, podle Deníku chodila na nedaleké stochovské učiliště. Vzhledem k okolnostem dívka mohla spáchat sebevraždu kvůli špatným známkám na vysvědčení. „Událost mohu potvrdit, ale vzhledem k věku zemřelé a s ohledem na rodinu nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa. Okolnosti smrti dívky nyní vyšetřují policisté.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 46 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy