Dělník chtěl rozplést lana, jeřáb mu amputoval ruku

ČTK ČTK
22. 6. 2011 14:22
Muž se snažil rozplést zamotaná lana. Bez první pomoci svědků by nehodu nepřežil
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ZS Moravskoslezského kraje

Kolín - Dělník chtěl v kolínském přístavu rozplést zamotaná lana. Jeřáb mu amputoval ruku. Muž při nehodě spadl z výšky dvou a půl metru a s těžkým zraněním skončil v nemocnici.

Dvaadvacetiletý dělník jeřáb opravoval. "Vyměňoval lano a to lano ho chytlo za pracovní rukavici a vytáhlo ho ke kladce, která mu deset centimetrů pod ramenem amputovala ruku. Muž poté spadl z výšky 2,5 metru," uvedla mluvčí.

"Zamotala se mu ocelová lana, chtěl to opravit, ale lana mu deset centimetrů pod ramenem amputovala ruku," uvedla mluvčí kolínské policie Martina Ulrychová.

Na místě dělníkovi poskytli první pomoc svědci události. "Tato první pomoc pravděpodobně muži zachránila život, protože se tak podařilo zastavit masivní tepenné krvácení ještě do příjezdu záchranářů," uvedla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Záchranáři uvedli muže do umělého spánku a zajistili mu dýchací cesty. Poté byl zraněný přepraven vrtulníkem do pražské vinohradské nemocnice.

Okolnosti nehody vyšetřuje policie a inspektorát bezpečnosti práce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy