Dálnici D5 u Zdic blokovala nehoda kamionů, raněného muže převezl vrtulník do Prahy

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 9. 2018 16:52
Dálnici D5 u Zdic na Berounsku uzavřela nehoda dvou kamionů. Jeden člověk byl vážně zraněn. Směr na Prahu byl zhruba 2,5 hodiny neprůjezdný, poté se podařilo obnovit provoz jedním jízdním pruhem. Zcela průjezdná byla dálnice před 16:30. "Je to dopravní nehoda dvou nákladních vozidel se zraněním. Na místě přistával vrtulník záchranné služby, a proto byla dálnice ve směru na Prahu uzavřena," řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Policisté podle něj dopravu odklánějí na Zdice. Jeden člověk při nehodě utrpěl vážná mnohočetná poranění. "Byl připojen k umělé plicní ventilaci a letecky přepraven do střešovické nemocnice," uvedla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 11 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy