Dálnici D4 u Skalky uzavřela nehoda. Auto se převrátilo na střechu, pro řidiče letěl vrtulník

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 6. 2018 11:15
Dálnici D4 u křižovatky Skalka na Příbramsku na více než dvě hodiny zablokovala nehoda osobního auta, které se převrátilo přes střechu. Pro zraněného řidiče přiletěl vrtulník záchranné služby. Směr na Strakonice byl uzavřen, policisté dopravu odkláněli přes Příbram, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Nehoda se stala kolem 08:30 na 41. kilometru ve směru na Strakonice. V autě cestoval pouze šestadvacetiletý řidič. Podle mluvčí byl po nehodě při vědomí a podle dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol. "Přistával tam vrtulník kvůli podezření na těžké zranění," uvedla Schindlová. Kolem 10:50 se provoz na dálnici podařilo obnovit. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Moravskoslezského kraje
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy