Dálnici D11 ve směru na Hradec Králové zablokovala nehoda

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 8. 2014 12:49
Podle předběžných informací se těžce zranili tři lidé. Nehoda se stala před 11:00, na místo přiletěl záchranářský vrtulník.
Dálnice D11 (archivní foto)
Dálnice D11 (archivní foto) | Foto: Radek Pecák

Sadská (Nymbursko) - Dálnici D11 na 26. kilometru ve směru na Hradec Královémezi sjezdy Sadská a Vrbová Lhota dopoledne zablokovala nehoda tří osobních aut a nákladního vozu. Po 12:00 byl zprůjezdněn jeden jízdní pruh, řekl Marek Šmíd z nymburské policie.

Podle předběžných informací se těžce zranili tři lidé. Nehoda se stala před 11:00, na místo přiletěl záchranářský vrtulník.

"Příčinou bude pravděpodobně to, že jeden z řidičů osobního vozidla dostal smyk, narazil do svodidel a to na sebe navázalo další nehody," řekl Šmíd.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
Další zprávy